استرس در کودکان موجب پرخوری می‌شود

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۲۲, ۱۳۹۶

 • کودک چاق چاقی تغذیه کودکان

  متخصصان آمریکایی تاکید کردند: کودکانی که دچار استرس هستند حتی در زمان سیری هم میل به غذا خوردن دارند.

  به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است کودکان چهار ساله که شرایط استرس‌آور را تجربه می‌کنند در زمان سیری بیشتر میل به خوردن غذا دارند.

  در این بررسی متخصصان آمریکایی ۲۰۷ کودک از خانواده‌هایی با درآمد پایین را بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ مورد مطالعه قرار داده و میزان قرار گرفتن در معرض استرس و رفتارهای تغذیه‌ای در این کودکان را ثبت کردند.

  متخصصان، استرس در دوران اولیه زندگی را شامل فضای آشفته خانه و تجربه اتفاقات منفی و تلخ در این سنین دانسته‌اند. کودکانی که در فقر زندگی می‌کنند به دلیل قرار گرفتن در معرض خشونت، کمبود دسترسی به مواد غذایی و نگرانی از در اختیار داشتن منابع محدود به شدت آسیب‌پذیر هستند. این استرس‌ها می‌توانند به تاثیراتی روی سلامت جسمی، رفتاری، اجتماعی و شناختی منجر شود.

  به گزارش خبرگزاری شینهوا، در این مطالعه آمده است قرار گرفتن در معرض استرس با افزایش میل به خوردن در زمان سیری و پرخوری روانی مرتبط است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  اینفوگرافی / خوراکی‌های مناسب برای روزه‌داران در سحر و افطار تمرین برای تقویت مفصل زانو با کمبود تخت بیمارستانی در کشور مواجه هستیم چگونگی فعالیت شرکت آتیه‌سازان حافظ در عرضه بیمه‌های تکمیلی ورود بی‌چادر و باآرایش به این بیمارستان ممنوع است بیشتر سفرهای مردم کهگیلویه و بویراحمد برای درمان است مشکلات دوران بارداری چیست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.