چرا "کانولا" انتخاب بهتری است؟

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۲۱, ۱۳۹۶

 • روغن کانولا

  با وجود آنکه در یک مطالعه اخیر روی روغن "کانولا"، ارتباط بین مصرف این روغن با آسیب دیدن حافظه در موش‌ها مشاهده شده اما حجم زیادی از تحقیقات و آزمایشاتی که طی دهه گذشته انجام گرفته حکایت از فوائد بسیار این روغن رژیمی برای سلامتی دارد.

  به گزارش ایسنا، روغن کانولا سرشار از اسیدهای چرب تک زنجیره‌ای اشباع‌نشده است و گفته می‌شود که تاثیرات مفیدی در مبتلایان به چاقی و دیابت دارد. همچنین برخی از مطالعات نشان می‌دهد مصرف این روغن با کاهش خطر ابتلا به سرطان و افزایش هوش کودکان مرتبط است.

  همچنین مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۶ حاکی از آن است که افزودن روغن کانولا در یک رژیم غذایی سالم به کاهش چربی شکمی در مدت چهار هفته کمک می‌کند.

  به علاوه آزمایش دیگری روی ۱۴۰ نفر نشان داد رژیم غذایی نان کانولا به کاهش سطح قند خون و کلسترول بد خون منجر می‌شود. محققان همچنین تاکید کرده‌اند روغن کانولا حاوی تنها هفت درصد چربی اشباع شده است که میزان آن از روغن زیتون هم کمتر است.

  در عین حال روغن کانولا گزینه سالم‌تری به حساب می‌آید چرا که حاوی اسیدهای چرب امگا۳ است و امگا۳ عنصر کلیدی در رشد مغز و موثر در درمان افسردگی است.

  به گزارش ان دی تی وی، از سوی دیگر در بررسی دیگری که محققان آمریکایی انجام دادند مشخص شد روغن کانولا بزرگی و رشد تومورهای روده را در موش‌ها کاهش می‌دهد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  حمایت از ۲۱۰ طرح پژوهشی در حوزه سلامت/ فعالیت ۷۶۰ مرکز تحقیقی سلامت چگونه چین و چروک موجود بر روی دست را درمان کنیم؟ معاون وزیر بهداشت:‌ حقوق بیماران، خط قرمز وزارت بهداشت است اضطراب خطر زوال عقلی را افزایش می‌دهد ۵ خوراکی گیاهی برای کنترل قند خون دلیل بزرگ شدن شکم و پهلو رشد ۳۰ درصدی صادرات داروهای طبیعی و مکمل‌ها

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.