۵ مکمل طبیعی برای تسکین کمر درد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۲۱, ۱۳۹۶

 • کمردرد

  درد کمر عارضه شایعی است که معمولا قسمت تحتانی کمر را درگیر می‌کند و اغلب به خودی خود پس از چند ماه بهبود پیدا می‌کند اما به کمک برخی ترکیبات طبیعی می‌تواند روند بهبودی آن را تسریع کرد.

  به گزارش ایسنا، برخی حرکات ورزشی همچون یوگا، پیلاتس و حرکت کششی می‌توانند به تسکین درد کمر کمک کنند هرچند مصرف برخی از مکمل‌های طبیعی برای رهایی از این مشکل اثربخش‌تر است.

  روزنامه اکسپرس به برخی از این مکمل‌ها اشاره کرده که شامل موارد زیر است:

  روغن ماهی: اسیدهای چرب امگا ۳ به کاهش التهابِ عامل درد کمر کمک می‌کند. افراد می‌توانند با مصرف بیشتر ماهی‌های چرب میزان امگا۳ دریافتی خود را افزایش دهند.

  زردچوبه: این ادویه حاوی ترکیب ضد التهابی به نام کورکومین است که در تسکین درد کمر نقش دارد. مصرف ۱۰۰۰ میلی گرم از مکمل‌های زردچوبه در طول روز درد را کاهش می‌دهد.

  همچنین ترکیب کورکومین موجود در زردچوبه که عنصر فعال است علاوه بر خاصیت ضد التهابی تاثیرات ضد فرسودگی و پیری هم دارد.

  منیزیم: بدن برای تبدیل غذا به انرژی و همچنین ارتقاء سلامت استخوان‌ها به منیزیم نیاز دارد. با مصرف ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلی گرم منیزیم در روز می‌توان از درد کمر رهایی پیدا کرد.

  نعناع فلفلی: روغن نعناع فلفلی مسکن موثری است که مفاصل ملتهب را خنک کرده و از شدت درد کمر می‌کاهد. همچنین می‌توان این روغن را با روغن نارگیل مخلوط کرده و روی مفصل‌ها قرار داد.

  متیل سولفونیل متان (MSM): مکمل‌های MSM خواص ضد التهابی دارند و این مکمل به بازتولید غضروف‌ها و تسکین گرفتگی عضلانی کمک می‌کند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  گزارشی از ابتلای آنفلوآنزای پرندگان در مجموعه باغ پرندگان  نداشته‌ایم رژیم لاغری ۸ کیلو در یک ماه مخصوص زنان آیا فرومون های انسانی واقعی هستند؟ تاری دید نشانه بیماری شبکیه است ویدئو / قهوه یا چای؛ کدامیک مفیدتر است؟ کاربردهای روغن زیتون تاثیر ویتامین D در درمان «کم‌توجهی/بیش‌فعالی» کودکان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.