مجلس اصلاح نظام پرداخت بیمه سلامت را از بودجه حذف کرد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۱۵, ۱۳۹۶

 • صحن مجلس

  نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان ماده مربوط به اصلاح نظام پرداخت بیمه سلامت را حذف کردند.

  به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه) و در ادامه بررسی ایرادات شورای نگهبان در بودجه ۹۷ بند الحاقی یک به تبصره ۱۷ را حذف کردند.

  در این بند وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با همکاری سازمانهای بیمه گر پایه سلامت مکلف شده بود حداکثر ظرف مدت دو ماه نسبت به اصلاح نظام پرداخت به جمعی (گلوبال) برای حداکثر ۱۲۰ خدمت که دارای بار مراجعه بالا و بار هزینه بالا دارند، اقدام نمایند.

  همچنین جزء دو این بند نیز حذف شد که در آن آمده بود: تشریفات (پروتکل‌های) مورد نیاز خدمات سرپایی عمومی وتخصصی با استفاده از راهنماهای بالینی برای حداقل ۷۰ خدمت ضروری ظرف مدت سه ماه و بدون هرگونه ایجاد بار مالی تدوین شود.

  همچنین جزئی دیگر از این بند نیز اصلاح شد که دولت مکلف شد در قالب آیین نامه ای که با پیشنهاد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه به تصویب هیئت وزیران می‌رسد، بخشی از خدمات دارویی و بیماران نازایی را مشمول بیمه پایه سلامت قرار داده و بخشی از هزینه بیماران نقص ایمنی (متابولیک) اسکلرواز ( ام اس)، بال پروانه ای و اوتیسم را مطابق بیماران خاص محاسبه و از جدول شماره ۷ پرداخت کند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  خواص گوشت کبک و بلدرچین برای زن باردار اثرات انواع مواد مخدر و دارو بر روی میل جنسی ۳ درخواست تعرفه‌ای نظام پزشکی/هشدار درباره کاهش کیفیت خدمات پزشکی برای جلوگیری از سفید شدن مو چه بخوریم؟ بیماری نقرس و راههای درمان آن به جای انتشار اخبار منفی، مشکلات را کم کنیم ختنه کردن در پسران و فواید آن

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.