۷۶ درصد بار بیماری‌های ایرانیان مربوط به بیماری‌های غیرواگیر است

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آذر ۲۲, ۱۳۹۶

 • علیرضا مهدوی

  معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه ۷۶ درصد بار بیماری‌ها در کشور به دلیل بیماریهای غیرواگیر است، گفت: جمعیت کشور ما در حال سالمند شدن است و بیماری‌های غیرواگیر هم اغلب در سنین میانسالی عوارض خود را نشان می‌دهند و هزینه‌های زیادی را به سیستم سلامت تحمیل می‌کنند.

  به گزارش ایسنا، علیرضا مهدوی در سومین کنگره کشوری اقتصاد سلامت اظهارکرد: بیماری‌های غیرواگیر از علل اصلی مرگ و میر در دنیا محسوب می‌شوند.

  وی با بیان اینکه مهمترین بیماری‌های غیرواگیر شامل بیماری‌های قلبی، عروقی، دیابت، سرطان و بیمارهای مزمن تنفسی می‌شود،گفت: علت عمده این بیماری‌ها شرایط محیطی و تغییر سبک زندگی است. نکته مهم در زمینه بیماری‌های غیرواگیر پیشگیری از بروز آن‌ها است و به این صورت می توانیم بسیاری از هزینه‌ها را در حوزه سلامت کاهش دهیم.

  مهدوی با بیان اینکه جمعیت کشور ما در حال سالمند شدن است و میانگین سنی کشور از ۳۰ سال گذشته است، اظهار کرد: این در حالیست که بیماری‌های غیرواگیر اغلب عوارضشان در سنین میانسالی نشان می دهند و هزینه های زیادی را به سیستم های سلامت تحمیل می کنند. بنابراین باید برای جلوگیری از این هزینه‌ها روی پیشگیری از این بیماریها کار کنیم و یکی از اقدامات مهم برای پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر جلوگیری از عوامل بروز آنها مانند کم‌تحرکی و مصرف سیگار است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  هپاتیت E از چه راه‌هایی منتقل می‌شود؟ بازدید وزیر بهداشت از مناطق زلزله‌زده کوهبنان منابع کلسیم به غیر از لبنیات بسته اخبار اجتماعی ایسنا در بیستمین روز دی ماه دلیل ریزش مو زیر دوش ورود بی‌چادر و باآرایش به این بیمارستان ممنوع است نظر وزارت بهداشت درباره "سلامت" محصولات کشاورزی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.