کاهش بینایی در تاریکی و توانایی ذهن برای دیدن

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۱۳, ۱۳۹۶
 • ذهن انسان می تواند در تاریکی هم ببیند

  حداقل پنجاه درصد از مردم می توانند دست خود را، حتی در تاریکی مطلق هم ببینند. این موضوع در تحقیقی جدید، با ردگیری کامپیوتری چشم، کشف شده است. محققان اعلام کرده اند که حتی در نبود هرگونه نوری، ذهن همچنان حرکات بدن را دنبال می کند. یافته های آنها نشان می دهد که پنجاه درصد از مردم، بدون آنکه متوجه باشند، می توانند در تاریکی کامل هم ببینند.

  به گزارش آلامتو ؛ دوجه تادین، پروفسور مغز و علوم شناختی در دانشگاه روچستر، این تحقیقات را رهبری کرده است. وی اینگونه اظهار می کند “دیدن در تاریکی کامل؟ بر طبق درکِ فعلی ما از بینایی طبیعی انسان، میسر نیست.

  اما این تحقیق نشان می دهد که حرکات ما خود پیام هایی حسی را انتقال می دهند که واقعا می تواند، در نبود هرگونه ورودی بصری، باعث ایجاد درکی بصری در ذهن شود.

  از طریق پنج آزمایش جداگانه که ۱۲۹ فرد را شامل می شد، محققان یافته اند که این قابلیت عجیب که می توانیم در تاریکی دست خود را ببینیم نشان می دهد که مغز ما اطلاعات دریافت شده از حس های مختلف را ترکیب می کند تا ادراک ما را بسازد.

  این محققان نتیجه گرفته اند که احتمالا اکثر افراد قابلیت دیدن حرکات خود در تاریکی را فرا گرفته اند. به گفتۀ آنها، “ما چنان در معرض دیدن دست های خود هستیم که مغزمان یاد می گیرد تصویری از حرکات انتظار رفته را بسازد، حتی اگر که هیچ ورودی بصری حقیقی هم نداشته باشد. تحقیق مذکور در مجلۀ علم روانشناسی چاپ شده است.

  ۶ راه خانگی برای سفید کردن دندان‌ها

  برترین جاهای دیدنی روسیه برای تفریح

  منبع: آلامتو

 • 0
 • مطالب مرتبط

  از تولید بدنه کارت ملی در کشور تا برخورد با فروشندگان دلار و ارز در فرودگاه‌ها پیشنهاداتی برای یک صبحانه‌ سالم درخواست وزیربهداشت از شهردار جدید تهران برای یکپارچه‌سازی مراکز درمانی مناطق عوارض تماشای تلویزیون برای کودکان یک روز، یک دنیا خاطره ورزش و سرطان سينه از بی تأثیری زلزله ملارد برگسل‌های تهران تا توصیه‌های اورژانس

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.