کاهش بینایی در تاریکی و توانایی ذهن برای دیدن

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۱۳, ۱۳۹۶
 • ذهن انسان می تواند در تاریکی هم ببیند

  حداقل پنجاه درصد از مردم می توانند دست خود را، حتی در تاریکی مطلق هم ببینند. این موضوع در تحقیقی جدید، با ردگیری کامپیوتری چشم، کشف شده است. محققان اعلام کرده اند که حتی در نبود هرگونه نوری، ذهن همچنان حرکات بدن را دنبال می کند. یافته های آنها نشان می دهد که پنجاه درصد از مردم، بدون آنکه متوجه باشند، می توانند در تاریکی کامل هم ببینند.

  به گزارش آلامتو ؛ دوجه تادین، پروفسور مغز و علوم شناختی در دانشگاه روچستر، این تحقیقات را رهبری کرده است. وی اینگونه اظهار می کند “دیدن در تاریکی کامل؟ بر طبق درکِ فعلی ما از بینایی طبیعی انسان، میسر نیست.

  اما این تحقیق نشان می دهد که حرکات ما خود پیام هایی حسی را انتقال می دهند که واقعا می تواند، در نبود هرگونه ورودی بصری، باعث ایجاد درکی بصری در ذهن شود.

  از طریق پنج آزمایش جداگانه که ۱۲۹ فرد را شامل می شد، محققان یافته اند که این قابلیت عجیب که می توانیم در تاریکی دست خود را ببینیم نشان می دهد که مغز ما اطلاعات دریافت شده از حس های مختلف را ترکیب می کند تا ادراک ما را بسازد.

  این محققان نتیجه گرفته اند که احتمالا اکثر افراد قابلیت دیدن حرکات خود در تاریکی را فرا گرفته اند. به گفتۀ آنها، “ما چنان در معرض دیدن دست های خود هستیم که مغزمان یاد می گیرد تصویری از حرکات انتظار رفته را بسازد، حتی اگر که هیچ ورودی بصری حقیقی هم نداشته باشد. تحقیق مذکور در مجلۀ علم روانشناسی چاپ شده است.

  ۶ راه خانگی برای سفید کردن دندان‌ها

  برترین جاهای دیدنی روسیه برای تفریح

  منبع: آلامتو

 • 0
 • مطالب مرتبط

  مصرف مواد دخانی بر ژنتیک نسل‌های بعد تاثیر دارد دئودورانت چیست؟ + طرز تهیه دئودورانت خانگی ویدئو / تئاتری با هنرمندی یک قربانی اسیدپاشی انتقاد نوبخت از بازنشستگی اجباری پزشک همراه ورزشکاران در جاکارتا خواص ، طبع ، مضرات و طریقه مصرف خرفه محدود شدن بیمه ۸ میلیون نفر با بیمه‌های مختلف ‌به یک بیمه ‌ چگونه پیاده روی را شروع کنیم؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.