بیماری قلبی بیش از سرطان پستان در زنان قربانی می‌گیرد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۱۱, ۱۳۹۶

 • قلب

  بررسی‌ها نشان می‌دهد بیماری قلبی بیش از سرطان پستان در زنان قربانی می‌گیرد.

  به گزارش ایسنا، بررسی‌های انجام شده در آمریکا حاکی از آن است که یک مورد از هر چهار مورد مرگ و میر در بین زنان بر اثر بیماری قلبی است.

  همچنین کلسترول بالا که فاکتور خطرزایی برای بیماری قلبی است در نزدیک به یک پنجم زنان آمریکایی که حداقل ۴۰ سال سن دارند دیده می‌شود. 

  بررسی اخیر مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا حاکی از آن است که ۱۷.۷ درصد از زنان ۴۰ تا ۵۹ ساله دچار عارضه کلسترول بالا هستند. همچنین ۱۷.۲ درصد از زنان ۶۰ سال به بالا نیز دچار این عارضه هستند.

  کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا با اشاره به اینکه نرخ ابتلا به عارضه کلسترول بالا در زنان بیش از مردان است علت آن را بررسی نکرده‌اند. همچنین زنان نسبت به مردان از میزان کمتری داروهای کاهنده کلسترول خون مصرف می‌کنند.

  به گفته پزشکان آمریکایی، زنان بیش از آنچه بر اثر تمامی انواع سرطان‌ها فوت کنند به دلیل ابتلا به بیماری قلبی جان خود را از دست می‌دهند با این وجود زنان بیشتر در مورد سرطان پستان نگران هستند.

  به گزارش ان‌دی‌تی‌وی، متخصصان آمریکایی با بیان اینکه بیماری قلبی علت یک چهارم فوت زنان است، اظهار داشتند: کلسترول تنها فاکتور خطرزا نیست و فشار خون بالا هم نقش حائز اهمیتی در این خصوص دارد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ۸ ماده غذایی برای پایین آوردن کلسترول ختنه کردن در پسران و فواید آن جبران بدهی بیمه سلامت در گرو تخصیص ۷ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان ازتأکیدوزیربهداشت برشناسایی کاسبان تحریم تارسانه‌ای شدن ابعادپرونده۱۳۰۰ملک واگذار شده درشهرداری درخواست "هاشمی" از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رژیم لاغری شکم چیست؟ خطر"سندروم آنفلوآنزا" در تابستان/ایران روی کمربند "تب کریمه کنگو"

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.