نشانه های سرطان کبد چیست؟

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۱۱, ۱۳۹۶
 • علائم سرطان کبد را بشناسید زیرا کبد یکی از مهمترین بخش های بدن است و هرگونه مشکلی در کبد میتواند سلامتی شما را به صورت جدید تحت تاثیر قرار دهد.

  به گزارش آلامتو به نقل از بانوی شهر؛ بهترین کار در مورد سرطان کبد اینست که هرچه سریعتر درمان شود. اما این نوع سرطان یک بیماری خاموش است و اغلب تا زمانیکه به مرحله پیشرفته و صعب العلاج نرسیده باشد، شناسایی نمی شود. با توجه دقیق به بدن خود ممکن است متوجه علائمی شوید که شما را از وجود یک نارسایی در کبد خبر دار می کند. دانستن این علائم و فاکتورهایی که با سرطان کبد در ارتباط هستند، ممکن است به شما کمک کند تا از خود در مقابل ابتلا به سرطان پیشرفته کبد محافظت کنید.

  1. اشتها کم میشود

  بیماران مبتلا به سرطان کبد معمولاً زود احساس سیری می کنند و قادر نیستند به اندازه قبل غذا بخورند و علاقه چندانی به غذا ندارند.

  1. ناراحتی در معده

  سرطان کبد می تواند باعث ایجاد درد در ناحیه شکم شود که ممکن است این درد در قسمت بالا و راست، جایی که که معده در آن قرار دارد احساس شود. سرطان کبد میتواند معده را با ناراحتی مواجه کند و حالت تهوع و استفراغ در شما ایجاد کند. یا باعث باد کردن معده شما شود.

  liver cancer symptoms

  نشانه های سرطان کبد

  1. کاهش وزن

  کم کردن وزن اغلب چیز خوبیست. اما وقتی بدون سعی و تلاش چندین کیلو وزن خود را از دست می دهید، می تواند تبدیل به یک نگرانی شود. اگر بدون ایجاد تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی، وزن شما به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافت، می تواند یکی از عوارض جانبی سرطان کبد باشد.

  1. زردی پوست و چشم

  کبد سلول های خونی قدیمی و قرمز را در هم می شکند. اما وقتی با مشکل مواجه می شود نمی تواند این وظیفه خود را به خوبی انجام دهد. بدن شروع به تولید مواد شیمیایی می کند و باعث ایجاد زردی در ظاهر می شود. این حالت را یرقان می گویند. پوست و سفیدی چشمان شما به زردی می گراید.

  1. مدفوع تغییر رنگ می دهد

  مدفوع سفید و گچی نشان از نارسایی در صفرا دارد. صفرا ( زردآب ) ماده ایست که کبد تولید می کند و به مدفوع رنگ طبیعی خود را می دهد. مدفوع بدون رنگ نشانه اینست که کبد صفرا تولید نمی کند و یا اینکه صفرا قادر به ترک کبد نیست.

  ۶ راه خانگی برای سفید کردن دندان‌ها

  برترین جاهای دیدنی روسیه برای تفریح

  منبع: آلامتو

 • 0
 • مطالب مرتبط

  پروتز مفاصل افزایش قیمت نداشته‌اند/کمبود پروتز زانو نداریم فراوان‌ترین و کمیاب‌ترین گروه‌های خونی مربوط به چه کسانی است؟ چگونگی رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای سازمان‌های "بیمه سلامت" و "تامین اجتماعی" عرق گلاب ، خواص ، طبع ، مضرات و طریقه مصرف گلاب با مصرف سبزیجات برگ‌دار از زوال عقلی پیشگیری کنید خطر بازگشت بیماری گواتر به کشور با مصرف "نمک‌ دریا" سردی پا نشانه چیست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.