انعقاد بیش از 150 پروژه تحقیقاتی وزارت بهداشت با آلمان/بیشترین همکاری‌ها در حوزه سرطان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۹, ۱۳۹۶

 • محقق دانشمند

  معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت از انعقاد بیش از ۱۵۰ پروژه تحقیقاتی این وزارتخانه با کشور آلمان خبر داد و گفت: بیشترین بخش همکاری‌های علمی وزارت بهداشت با آلمان در حوزه سرطان است.

  دکتر رضا ملک‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب با تاکید بر اینکه همکاری‌های علمی ایران و آلمان در حوزه‌های بهداشت و پزشکی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد، افزود: خوشبختانه میزان همکاری‌های علمی تحقیقاتی و پزشکی وزارت بهداشت با کشور آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی در سطح بسیار خوبی قرار دارد و وزارت بهداشت در سطح جهان بعد از آمریکا و انگلستان بیشترین همکاری‌های خود را با کشور آلمان دارد.

  وی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه میزان همکاری‌های وزارت بهداشت ایران و آلمان اخیرا نیز با پیشرفت بسیار خوبی مواجه شده است و امیدوار هستم برگزاری “روز علم ایران و آلمان” بتواند موجب پیشرفت چشمگیر همکاری‌های دو کشور در آینده باشد.

  دکتر ملک‌زاده از انعقاد ۱۵۰ پروژه تحقیقاتی بین وزارت بهداشت ایران و آلمان خبر داد و گفت: وزارت بهداشت به طور جداگانه‌ همکاری‌های زیادی با کشور آلمان از گذشته داشته است و بخشی از ۲۲ پروژه علمی تحقیقاتی دو کشور که در مراسم روز علم مورد بررسی قرار گرفت نیز به حوزه وزارت بهداشت تعلق دارد.

  معاون تحقیقات وزیر بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: بیشترین و قدیمی‌ترین همکاری‌های علمی دو کشور ایران و آلمان بیشتر در حوزه سرطان است و وزارت بهداشت همکاری‌های بسیار خوبی با مرکز سرطان آلمان دارد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ۳ اقدام وزارت بهداشت برای "پزشک خانواده" / "سطح‌بندی خدمات" تا شهریور ۹۷ کاهش استرس زایمان با زایمان طبیعی در آب بسته اخبار اجتماعی ایسنا در بیستمین روز دی ماه بخش دیالیز بیمارستان جایگزین شهدای سرپل ذهاب ۱۸ دی افتتاح می شود دستورالعمل نحوه قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی مشخص و مصوب شود تحقیق درباره رسانه های اجتماعی نحوه درست ایستادن، نشستن و راه رفتن

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.