تشکیل کارگروه مشترک ایران، اتحادیه اروپا و بلژیک برای همکاری در آینده

تشکیل کارگروه مشترک ایران، اتحادیه اروپا و بلژیک برای همکاری در آینده

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۸, ۱۳۹۶

 • ایران و بلژیک

  وزیر بهداشت با بیان اینکه "تعامل با کشورهای اروپایی فرصت خوبی برای بخش خصوصی فراهم می‌کند"، گفت: بخش خصوصی ما با بهره‌گیری از این فرصت‌ها می‌تواند در چرخه بین‌المللی، هم از تجریبات جهانی استفاده کند و هم اینکه محصولاتشان را در قالب ارتقای استانداردهای موجود در ایران به استانداردهای اروپایی نزدیک کند و در بازارهای بین‌المللی حضور یابد.

  به گزارش ایسنا، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی پس از دیدار با «فیل هوگان» کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا، «آندریاس کاتیس» کمیسیونر بهداشت و ایمنی غذایی اتحادیه اروپا و همچنین خانم مژی دوبلوک وزیر امور اجتماعی و بهداشت عمومی بلژیک، درخصوص جمع بندی این دیدارها گفت: کمتر از نیمروز از سفر ما به بلژیک می گذرد و در این مدت با وزیربهداشت کشور بلژیک و همچنین دو کمیسیونر مهم اتحادیه اروپا در زمینه کشاورزی، غذا، بهداشت و امنیت غذایی ملاقات هایی داشتیم که فرصت های خوبی را برای بخش خصوصی ما فراهم کرد تا بتوانند با اتحادیه اروپا همکاری های بیشتری داشته باشند.

  وزیر بهداشت ادامه داد: بخش خصوصی ما با بهره گیری از این فرصت ها می توانند در چرخه بین المللی، هم از تجریبات جهانی استفاده کنند و هم اینکه محصولات شان را در قالب ارتقای استانداردهای موجود در ایران به استانداردهای اروپایی نزدیک کنند و در بازارهای بین المللی حضور پیدا کنند.

  وی درخصوص همکاری های مستمر ایران و بلژیک اظهارامیدواری کرد و گفت: در جریان دیدارها و صحبت هایی که با وزیر بهداشت بلژیک و دو کمیسیونر انجام شد، گروه کاری مشترکی تعریف شد که امیدواریم بتوانیم، هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی حداکثر استفاده را ببریم.

  هاشمی با بیان اینکه در دیدار با مقامات بلژیک و اتحادیه اروپا مذاکرات خوبی انجام شد، اظهار داشت: تعامل و دیدار با این مقامات و آنچه گفته شد، همگی حاکی از این بود که فرصت های زیادی برای همکاری دو کشور در حوزه سلامت وجود دارد و بهره گیری از این فرصت ها نیازمند هنرمندی از سوی طرفین است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  شکست چاقی با اراده پولادین +عکس خواص چای سبز برای مغز و بهبود سلامت آن زالو در طبیعت گیلان رو به زوال متوسط عمر تختهای بیمارستانی اهواز ۴۶ سال است ویتامین های ضروری برای مردان داشتن دوستان خوب و مزایای آن برای شما چگونه هورمون ها را به صورت طبیعی متعادل کنیم؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.