تشکیل کارگروه مشترک ایران، اتحادیه اروپا و بلژیک برای همکاری در آینده

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۸, ۱۳۹۶

 • ایران و بلژیک

  وزیر بهداشت با بیان اینکه "تعامل با کشورهای اروپایی فرصت خوبی برای بخش خصوصی فراهم می‌کند"، گفت: بخش خصوصی ما با بهره‌گیری از این فرصت‌ها می‌تواند در چرخه بین‌المللی، هم از تجریبات جهانی استفاده کند و هم اینکه محصولاتشان را در قالب ارتقای استانداردهای موجود در ایران به استانداردهای اروپایی نزدیک کند و در بازارهای بین‌المللی حضور یابد.

  به گزارش ایسنا، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی پس از دیدار با «فیل هوگان» کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا، «آندریاس کاتیس» کمیسیونر بهداشت و ایمنی غذایی اتحادیه اروپا و همچنین خانم مژی دوبلوک وزیر امور اجتماعی و بهداشت عمومی بلژیک، درخصوص جمع بندی این دیدارها گفت: کمتر از نیمروز از سفر ما به بلژیک می گذرد و در این مدت با وزیربهداشت کشور بلژیک و همچنین دو کمیسیونر مهم اتحادیه اروپا در زمینه کشاورزی، غذا، بهداشت و امنیت غذایی ملاقات هایی داشتیم که فرصت های خوبی را برای بخش خصوصی ما فراهم کرد تا بتوانند با اتحادیه اروپا همکاری های بیشتری داشته باشند.

  وزیر بهداشت ادامه داد: بخش خصوصی ما با بهره گیری از این فرصت ها می توانند در چرخه بین المللی، هم از تجریبات جهانی استفاده کنند و هم اینکه محصولات شان را در قالب ارتقای استانداردهای موجود در ایران به استانداردهای اروپایی نزدیک کنند و در بازارهای بین المللی حضور پیدا کنند.

  وی درخصوص همکاری های مستمر ایران و بلژیک اظهارامیدواری کرد و گفت: در جریان دیدارها و صحبت هایی که با وزیر بهداشت بلژیک و دو کمیسیونر انجام شد، گروه کاری مشترکی تعریف شد که امیدواریم بتوانیم، هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی حداکثر استفاده را ببریم.

  هاشمی با بیان اینکه در دیدار با مقامات بلژیک و اتحادیه اروپا مذاکرات خوبی انجام شد، اظهار داشت: تعامل و دیدار با این مقامات و آنچه گفته شد، همگی حاکی از این بود که فرصت های زیادی برای همکاری دو کشور در حوزه سلامت وجود دارد و بهره گیری از این فرصت ها نیازمند هنرمندی از سوی طرفین است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  محدودیت‌های معتادان برای دفعات استفاده از خدمات «بیمه اعتیاد» خاصیت های دانه چیا از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در شهرداری تا افزایش ۱.۳درجه‌ای دما در ایران عطاری، داروخانه نیست! حجامت، زالودرمانی و انواع ماساژها تعرفه‌دار شدند رییس کمیته­ دارو، تجهیزات و لوازم پزشکی دبیرخانه ستاد کشوری تحول سلامت منصوب شد اینفوگرافی / با ۱۲ روش‌ طبیعی درمان سرفه آشنا شوید

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.