خواص و عوارض استفاده از جینسینگ

 • دسته بندی : زناشویی, سلامت, گیاه جینسینگ
 • تاریخ : اسفند ۶, ۱۳۹۶
 • خواص و عوارض استفاده از جینسینگ

   

  جینسینگ یکی از محبوب ترین و مشهورترین گیاهان چینی است که گاهی از اوقات به آن گیاه درمان کننده چند کاره نیز می گویند. این گیاه یکی از گیاهانی است که به طور گسترده در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد.

  در کنار کاربردهای جینسینگ برای درمان یائسگی و نشانه های آن، این گیاه برای درمان افرادی که از بیماری ریکاوری شده اند و برای بهبود مشکلات جنسی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از دلایل متعددی که باعث می شود این گیاه برای درمان یائسگی و نشانه های آن استفاده شود به خاطر محتوای فیتواستروژنیک آن است که شبیه هورمون های انسانی است و با نشانه های یائسگی مبارزه می کند.

   

  جینسینگ مزایا و معایب خاص خود را دارد. از جمله مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  ۱٫ با کاهش حافظه مبارزه می کند: این گیاه به شیوه های مختلف با بدن تعامل دارد و می تواند به مبارزه با نشانه های یائسگی کمک کند. اولین روش ترکیبی به نام جینسنوسید در آن است. این ترکیب می تواند باعث افزایش استقامت و انرژی فرد شود و در برابر از دست رفتن حافظه از افراد محافظت نماید.

  ۲٫ اشتها را بهبود می بخشد: جینسینگ یکی از گیاه های تحریک کننده اشتهاست. استروئیدهای موجود در آن شبیه آن هایی است که در بدن ما تولید می شود و اثر تحریک کنندگی بر روی متابولیسم بدن دارد.

  ۳٫ به هضم و گوارش کمک می کند: طب سنتی چینی همه مشکلات بدن را به شکم مربوط می داند و معتقد است غذا، منبع و منشا زندگی است. هضم مناسب غذا و دفع سموم از بدن می تواند مشکلات مربوط را نیز از بین ببرد. خاصیت و مزایای جینسینگ کره ای بر اساس اصول جذب، هضم و حذف است.

  ۴٫ با خستگی و استرس ذهنی مبارزه می کند: جینسینگ می تواند به کاهش خستگی و استرس ذهنی نیز کمک کند. جینسنوسید موجود در آن باعث افزایش استقامت و انرژی موجود در بدن می شود.

   

  معایب استفاده از جینسینگ

  ۱٫ اسهال: تعادل طبیعی روده در برخی از افراد بعد از مصرف جینسینگ به هم می خورد و باعث اسهال می شود.

  ۲٫ ضربان غیر عادی قلب: مصرف جینسینگ می تواند باعث ایجاد ضربان غیر عادی قلب شود. این موضوع به خاطر این است که جینسینگ بدن را شل و آرام می سازد.

  ۳٫ بی خوابی: این گیاه می تواند باعث ایجاد بی خوابی های شبانه در برخی از افراد شود.

  ۴٫ فشار خون بالا: افزایش ضربان قلب یکی از عارضه های جانبی مصرف جینسینگ در برخی از افراد است.

  ۵٫ عصبی و پرخاشگر بودن: برخی از افراد ممکن است بعد از اولین مصرف جینسینگ این دو نشانه را با درجات مختلفی تجربه کنند.

  ۶٫ سردرد و مشکل در تمرکز: این عارضه جانبی به خاطر اثرات تحریک کنندگی جینسینگ است.

   

  منبع: herbs-for-menopause

 • 0
 • مطالب مرتبط

  اظهار امیدواری وزیر بهداشت به برداشتن گامی جدید در پرونده الکترونیک سلامت گروه های مهم برای تزریق واکسن انفلوانزا ۱۰ علت کم نشدن وزن با وجود رژیم و ورزش انتخاب تشک مناسب ساختار بدنی هر فرد با دستگاه هوشمند ساخت داخل خاصیت های دانه چیا ترک سیگار چه فوایدی برای سلامتی دارد ؟… سرانجام طرح "ارائه خدمات جامع به بیماران خاص" چه شد؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.