سهم بالای تلگرام و اینستاگرام از جرایم فضای مجازی/تخفیف 90 درصدی طرح ترافیک برای خبرنگاران

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۶, ۱۳۹۶

 • بسته اخبار اجتماعی

  ارسال طرح اصلاح شده ترافیک جدید به فرمانداری، سهم ۶۶ درصدی تلگرام و اینستاگرام از جرایم فضای مجازی، گسترش طرح شهاب برای شناسایی استعدادها و … بخشی از مهم‌ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا بود.

  به گزارش ایسنا، تا زمان انتشار این گزارش بیش از ۷۰ محتوای خبری روی خروجی تحریریه اجتماعی ایسنا قرار گرفت. برخی از مهم‌ترین اخبار امروز به شرح زیر است:

  مهندس طاهر موهبتی- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه قاعدتا افرادی که از بیمه رایگان استفاده می‌کنند، باید کسانی باشند که بضاعت مالی برای پرداخت حق بیمه را ندارند، گفت: در حال حاضر ۱۱ درصد از روستاییان ما زیر خطی هستند که توانایی پرداخت حق بیمه ندارند، اما می‌بینیم که ۱۰۰ درصد روستاییان تحت پوشش بیمه رایگان قرار دارند. البته تاکید می‌کنم که هیچ تغییری در بیمه رایگان اتفاق نیفتاده است و کماکان تمدید آن به روال سابق وجود دارد.

  دکتر سیدحسن هاشمی –  وزیربهداشت نیز در سومین جلسه آموزشی معاونین بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: مردم را نباید ترساند و بدبین کرد و بهتر است به جای دادن اخبار منفی، نشاط را در جامعه گسترش دهیم، زیرا امروزه تاب آوری مردم بسیار کم است و به جای دادن اخبار منفی به مردم، مشکلات را کم کنیم.

  سرویس خانواده ایسنا نیز در گزارشی موضوع نگرانی از ورشکستگی و «تفکیک جنسیتی» در مهدهای کودک با اجرای یک مصوبه را مطرح کرده است. فاطمه دعایی – رئیس هیئت مدیره کانون همیاری و توسعه مهدهای کودک کشور- در این خصوص توضیح داده است که مهلت ۵ ساله مصوبه آزمایشی صدور مجوز برای مقطع پیش دبستانی به وسیله آموزش پرورش به پایان رسیده است، گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم، از مرداد سال ۸۷ طرحی که به شکل آزمایشی به مدت ۵ سال،  تنها مرجع صدور جواز برای کودکان ۴ تا ۵ ساله، آموزش و پرورش باشد را تصویب کرد، اما بعد از گذشت ۵ سال کارنامه خوبی از آموزش و پرورش ارائه نشد.

  علی دهقان کیا –نایب رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران– نیز  امروز ضمن تقدیر از مجلس برای تصویب پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تأمین اجتماعی، در عین حال ابراز امیدواری کرد که شورای نگهبان با مصوبه “واریز سهم درمان و سایر منابع تامین اجتماعی به حساب خزانه داری کل کشور ” مخالفت و آن را رد کند.

  رضوان حکیم زاده -معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش- از گسترش طرح شهاب برای شناسایی استعدادها و تقویت مدارس سمپاد در دوره متوسطه دوم خبر داده است. وی در این باره گفت: ما نمی‌توانیم صحبت از حذف کنکور کنیم در حالی که در سن ۱۲ سالگی سخت‌ترین کنکور را برای فرزندانمان برگزار کنیم که از هر  ۱۶ نفر یک نفر پذیرفته شود. این درحالیست که همه آنانی که قبول نشدند نیز جزء دانش آموزان برگزیده ما هستند.

  مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش برنامه امتحانات نهایی خردادماه سال ۱۳۹۷ توسط مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش را اعلام کرد.

  شاهرخ فاتح -رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی- از کمبود ۵۱ درصدی بارش کشور طی پنج ماه گذشته خبر داده و گفته است: بارش کل کشور از ابتدای مهرماه ۹۶ تا روز شنبه (۵ اسفندماه) ۶۷ میلی‌متر ثبت شده است که در مقایسه با بلندمدت حدود ۵۱ درصد کاهش بارش را نشان می‌دهد.

  احد وظیفه – مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی- با اشاره به ورود سامانه بارشی دیگری به کشور گفت: فردا موج بارشی دیگری ازغرب وارد کشور و موجب بارش در نوار غربی می‌شود. روز سه شنبه (۸ اسفند ماه) گسترده فعالیت این سامانه، نیمه غربی، برخی مناطق مرکز و شمال شرق پیش‌بینی می‌شود.

  محسن هاشمی -رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش- از ارسال طرح ترافیک جدید که در جلسه امروز اصلاحات آن صورت گرفت به هیات تطبیق فرمانداری خبر داده است. او با بیان اینکه در جلسه امروز به موارد مورد اعتراض فرمانداری درباره طرح ترافیک جدید پاسخ داده شد و این اعتراضات مورد بررسی قرار گرفت، گفته است که برخی از این اعتراضات با رأی مثبت اعضاء تغییر کرد و برخی دیگر نیز با پافشاری اعضاء مورد تاکید قرار گرفت.

  محمد حسین مقیمی – استاندار تهران – از مقاوم سازی ۷۰ درصد ساختمان‌های روستایی در برابر زلزله خبرداده است. او در این خصوص گفت: بعد از زلزله بم در کشور تصمیماتی گرفته شد که یکی از آنها  مقاوم سازی روستاها تا ۱۰ سال آینده در برابر زلزله بود که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد ساختمان‌های روستایی تا کنون در مقابل زلزله مقاوم شده اند و باید تلاش کنیم باقی ساختمان‌ها نیز مقاوم شوند. تصمیم دیگر این بودکه ساختمان‌های دولتی در برابر زلزله مقاوم شوند که حرکت‌هایی در این ز مینه آغاز اما متوقف شد که باید مجددا فعال شود.

  سردار حسین اشتری – فرمانده ناجا- اعلام کرد: امسال جرائم در فضای مجازی ۴۴ درصد افزایش داشته است و درعین حال قدرت کشف پلیس نیز ۸۴ درصد افزایش پیدا کرده است. به گفته وی، هفت آزمایشگاه ادله دیجیتال در استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یزد، کهگیلویه و بویر احمد، تهران بزرگ وراه اندازی شده است.

  رئیس پلیس فتای ناجا نیز اعلام کرد که ۴۶ درصد کل جرایم فضای مجازی کشور در تلگرام و ۲۰ درصد نیز در اینستاگرام رخ می‌دهد.

  :تیترهای زیر پنج خبر اول و پربازدید امروز تحریریه اجتماعی ایسنا تا لحظه انتشار این گزارش هستند

  برف و باران در اکثر راه‌ها/ ۶ محور مسدود

  برنامه امتحانات نهایی خرداد ۹۷ دانش‌آموزان اعلام شد

  برف و باران ایران را فرا می‌گیرد

  تکالیف جدید سازمان بیمه سلامت

  نگرانی از ورشکستگی و «تفکیک جنسیتی» در مهدهای کودک با اجرای یک مصوبه

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  تلاش‌های بی‌شائبه و رنج‌های شیرین پزشکان بر کسی پنهان نیست چگونه دویدن را زیاد کنیم؟ نشانه های کمبود ویتامین D رابطه استرس و حافظه با خود حرف زدن نشانه چیست؟ شرایط خروج داروهای بدون نسخه از پوشش بیمه‌ای، فراهم نیست واردات ۴ میلیارد دلاری روغن به کشور/لزوم تدوین الگوی تغذیه‌ای سالم در وزارت بهداشت

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.