شمارش کالری روزانه غذاها برای کاهش وزن؟!

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۶, ۱۳۹۶
 • شمارش کالری روزانه برای کاهش وزن

  محققان دانشگاه استنفورد تعداد زیادی از افرادی که اضافه وزن داشتند را طی آزمایشی بررسی کرده و دریافتند که حذف کامل “کربوهیدرات” به کاهش وزن کمک نمی‌کند.

  به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، اغلب مردم از نرم‌افزارهای اندازه گیری میزان کالری استفاده می کنند تا میزان کالری‌های مصرفی روزانه خود را اندازه گیری کنند اما یافته های جدید محققان نشان می‌دهد که بهتر است شمارش روزانه کالری های از دست رفته را متوقف کرد.

  گروهی از محققان دانشگاه “استنفورد”، ۶۰۹ فرد بزرگسال که اضافه وزن داشتند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. دراین تحقیق رژیم مورد علاقه این افراد پرسیده شد که رژیم “کم کربوهیدرات” را ترجیح می دهند یا رژیم “کم چربی“.

  هردو گروه که محدوده سنی آن‌ها میان ۱۸ تا ۵۰ سال بود، باید رژیم جدید انتخابی خود را به مدت یک سال ادامه می‌دادند.

  در رژیم گروهی که کربوهیدرات کم را انتخاب کرده بودند، گفته شد که از “آووکادو” ،”سبزیجات” و “ماهی سالمون” استفاده کنند. همچنین شرکت کنندگان به طور دائم از روغن زیتون برای پخت و پز استفاده می کردند.

  این در حالی است که به افرادی که رژیمی با میزان چربی کم انتخاب کرده بودند، گفته شد که غذاهایی مانند “برنج قهوه ای”، “جو”، “گوشت بدون چربی“، “عدس“، “محصولات لبنی کم چرب” و “میوه‌های تازه” مصرف کنند.

  طی پیگیری و انجام هر دو نوع رژیم، شرکت کنندگان میزان کالری دریافتی خود را یادداشت می‌کردند.

  نتایج مطالعه

  در پایان این بررسی مشاهده شد که گروه کوچکی از شرکت کنندگان طی این آزمایش وزن اضافه کردند ولی افراد دیگر تقریبا ۲۲ تا ۲۷ کیلو وزن کم کردند.

  نتایج این بررسی حاکی از آن است که داشتن یک رژیم غذایی با کیفیت بالا، بسیارحائز اهمیت بوده تا درعین توجه به سلامتی، به مدیریت میزان وزن نیز کمک شود. همچنین حذف “کربوهیدرات” و مواد غذایی “پرکالری” توصیه نمی‌شود. زیرا افرادی که این روش را انجام دادند، نه تنها وزن کم نکردند، بلکه اضافه نیزکردند.

  کریستوفر گاردنر محقق دانشگاه استنفورد اظهار کرد، کیفیت رژیم غذایی هم برای “کنترل وزن” و هم برای “سلامتی در دراز مدت”، مسئله ای مهم محسوب می‌شود

  ۶ راه خانگی برای سفید کردن دندان‌ها

  برترین جاهای دیدنی روسیه برای تفریح

  منبع: آلامتو

 • 0
 • مطالب مرتبط

  سلامت پوست با حسگر پوشیدنی بدون باتری مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه مطالبات پرستاران تا شهریورماه پرداخت می‌شود/ جذب ۶۵۰ پرستار در سه سال اخیر تکمیل بیمارستان شفا در صورت حمایت استاندار کرمان ویدئو / تیر، سردشت، جنگ، شیمیایی (۱۶+) بهترین ورزش برای تقویت مغز چیست؟ ۱۰ اشتباهی که به سلامتی شما آسیب می زنند!

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.