بیماری قلبی در کمین جوانان مبتلا به دیابت نوع ۲

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۵, ۱۳۹۶

 • دیابت نوع 1

  پزشکان می‌گویند آن دسته از بیماران مبتلا به دیابت نوع دو که جوان‌تر هستند بیشتر با خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی مواجه‌اند.

  به گزارش ایسنا، پیش از این دیابت نوع دو به عنوان بیماری در نظر گرفته می‌شد که بیشتر افراد مسن به آن مبتلا می‌شوند اما در دهه‌های اخیر موارد ابتلا به بیماری دیابت در میان جوانان، نوجوانان و حتی کودکان افزایش فزاینده‌ای پیدا کرده است.

  در این بررسی متخصصان استرالیایی به رابطه بین ابتلای زودهنگام به دیابت و مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی و سکته مغزی پی برده‌اند.

  این تحقیق بر اساس اطلاعات بیش از ۷۴۰ هزار فرد مبتلا به دیابت نوع دو انجام شده است. متخصصان با مطالعه اطلاعات موجود به این نتیجه رسیدند به طور مثال در دو بیمار هم سن و سال بیماری که ۱۰ سال زودتر به دیابت نوع دو مبتلا شده ۶۰ درصد بیشتر احتمال دارد بر اثر بیماری قلبی – عروقی فوت کند.

  به گفته متخصصان استرالیایی ابتلا به دیابت نوع دو در سن پایین با افزایش مرگ و میر بر اثر تمامی عوامل که در اصل از بیماری قلبی – عروقی ناشی می‌شود مرتبط است.

  به گزارش مدیکال دیلی، بر همین اساس متخصصان استرالیایی خواستار آن شدند تا مراقبت‌های پزشکی از بیماران جوان مبتلا به دیابت نوع دو افزایش یابد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  وزیر بهداشت: طبخ غذا از بیمارستان‌ها جمع شود ترفندهای لاغری سریع مزایای برگ بو برای سلامتی چیست؟ غذاهای پرچرب متناسب با هر رژیم غذایی خطر طعم‌دهنده‌های سیگار الکترونیکی برای قلب و عروق خواص بسیار مهم از توت فرنگی از حذف "طرح پزشکان" استقبال می‌کنیم/"اعتماد"، بزرگ‌ترین اشتباهم در "تحول سلامت" بود

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.