آغاز فصل جدیدی در روابط ایران و ژاپن در حوزه سلامت

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۵, ۱۳۹۶

 • وزارت بهداشت

  قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل گفت: می‌توان گفت فصل جدیدی در روابط نظام سلامت دو کشور ایران و ژاپن و همچنین حمایت دولت ژاپن از اقدامات وزارت بهداشت ایران ایجاد شده است و امیدواریم که به اهداف و نتایج مطلوبی برسیم.

  به گزارش ایسنا، دکتر محسن اسدی لاری ضمن اعلام این خبر گفت: این اجلاس به همت گروه تجهیزات پزشکی ژاپن ( OMETA ) که متشکل از ۱۶۸ شرکت تجهیزات پزشکی است، در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن برگزار شده است.

  وی با بیان این که در این اجلاس بیش از ۶۰ شرکت ژاپنی مشارکت دارند، گفت: دکتر مسائلی – مشاور وزیر و مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و دکتر قریب – عضو کمیته فنی تجهیزات پزشکی و رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، سیاست‌های وزارت بهداشت در حوزه تجهیزات پزشکی را تبیین کردند.

  اسدی لاری افزود: بازار تجهیزات پزشکی ایران، وضعیت واردات، همکاری های متقابل، ساخت تجهیزات پزشکی، انتقال دانش و فناوری تجهیزات پزشکی و همکاری های تحقیق و توسعه از جمله موضوعاتی بود که توسط دکتر مسائلی، مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت به آن پرداخته شد و شرکت‌های خارجی نیز متقابلا نقطه نظرات‌شان را در این زمینه‌ها بیان کردند.

  قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل افزود: انتظار این است که بعد از باز شدن فضای سیاسی بین دو کشور و نیز تعهد سیاسی مقامات عالی رتبه دو کشور ایران و ژاپن و همچنین امضای سند همکاری‌های اقتصادی و تامین مالی بین دو کشور که بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار است، اقدامات بسیار مناسبی در راستای گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه سلامت صورت گیرد.

  اسدی لاری در ادامه با اشاره به مذاکرات صورت گرفته بین مقامات ایرانی و ژاپنی گفت: سرپرست سفارت ایران در ژاپن نیز از برگزاری مطلوب مذاکرات و حمایت جدی کشور ژاپن از حوزه سلامت و گسترش همکاریهای دو کشور در حوزه سلامت خبر داده است.

  قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل در پایان با اشاره به امضای دو پروژه همکاری مشترک در زمینه سلامت، افزود: می توان گفت فصل جدیدی در روابط نظام سلامت دو کشور و همچنین حمایت دولت ژاپن از اقدامات وزارت بهداشت ایران ایجاد شده است و امیدواریم که به اهداف و نتایج مطلوبی برسیم.

  آغاز فعالیت شرکت‌های تجهیزات پزشکی ژاپنی ظرف سه ماه آینده، در ایران

  مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در ژاپن به لحاظ کیفیت، توانمندی بالایی دارند، خبر داد: شرکت های ژاپنی که تمایل به همکاری با ایران را دارند، قراراست ظرف سه ماه آینده، زمینه فعالیت‌شان آغاز شود.

  به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی درخصوص جزییات سفر به ژاپن گفت: در جریان سفر به ژاپن از برخی شرکت‌های تولید کننده تجهیزات پزشکی این کشور بازدید کردم. شرکت های ژاپنی که تمایل به همکاری با ایران را دارند، قراراست ظرف سه ماه آینده فعالیت شان آغاز شود.

  مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در ژاپن به لحاظ کیفیت، توانمندی بالایی دارند، این کیفیت در حوزه طراحی بردهای الکترونیکی، بردهای چندلایه و پیچیده، طراحی آی سی های الکترونیکی و برنامه ریزی آی سی ها و همچنین کیفیت محصول نهایی در رتبه و درجه بالایی قرار دارد.

  مسائلی تصریح کرد: براساس هماهنگی هایی که با این کشور صورت گرفته، امیدواریم شاهد فعالیت جدی و موثر تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی ژاپنی در ایران باشیم و این موضوع ظرف سه ماه آینده طبق برنامه‌ریزی‌ها، عملیاتی خواهد شد.

  وی گفت: افرادی که تمایل به تولید و سرمایه‌گذاری در این زمینه را دارند، می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند، به این نحو که ما شرکت های تولید کننده ژاپنی که تمایل به همکاری دارند را رسما اعلام می کنیم، از طرفی افرادی که علاقه‌مند هستند با طرف ژاپنی ارتباط برقرار کنند، طبق هماهنگی های به عمل آمده می توانند مذاکرات خود را انجام دهند، وزارت بهداشت نیز به عنوان هماهنگ کننده و ناظر، زمینه سازی های لازم را به عمل خواهد آورد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  تاثیر روغن شترمرغ بر رشد مو بسته خبرهای اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه رئیس سازمان بهزیستی کشور: اوضاع اقتصادی در افزایش بیماری‌های روانی موثر است عوارض خوابیدن با شکم خالی الکترونیکی کردن خدمات سلامت در سال ۹۷ به ثمر می‌رسد بدن روزانه به چه میزان کالری نیاز دارد؟ کنترل رشد تومورهای مغزی با تزریق ویروس

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.