تولید رادیوداروی درمانی جدید در سازمان انرژی اتمی ایران

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۳, ۱۳۹۶

 • رادیو دارو

  رادیوداروی Y-90 Resin Microspheres جهت درمان سرطان کبد متاستاتیک و همچنین برای درمان سرطان کبد اولیه یا HCC به کار می‌رود که اکنون در سازمان انرژی اتمی ایران کار تولید آن آغاز شده است.

  به گزارش ایسنا، در حال حاضر تنها تولید کننده این رادیودارو در جهان شرکت استرالیایی SIRTEX است که با نام تجاری Sirsphere تولید و به جهانیان عرضه می‌کند.

  این رادیودارو که اخیرا توانسته مجوز FDA را کسب کند، هر دوز تزریقی آن در خارج از کشور در حدود ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو قیمت دارد.

  شرکت پارس ایزوتوپ تولیدکننده این رادیو دارو، از حدود سه سال پیش کارهای تحقیقاتی برای تولید آن را آغاز کرد و فازهای آزمایشگاهی و پیش بالینی آن را با موفقیت سپری کرده است.

  فاز بالینی این رادیودارو با همکاری دو مرکز دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تهران شروع شده است.

  روز دوشنبه گذشته اولین تزریق این رادیودارو بر روی انسان، با موفقیت در بیمارستان مرکزی شیراز انجام شد که خبر آن در اخبار سراسری به اطلاع عموم رسید.

  علاوه بر تقاضای بالای داخلی، کشورهای خارجی زیادی نیز متقاضی خرید این رادیودارو هستند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  وزیر بهداشت: ناهمخوانی منابع و مصارف محدودیت خدمات را به دنبال دارد تاثیر داروهای ضدبارداری جدید بر کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان ارتباط بین اعضای بدن عوامل غذایی در دفع آهن از بدن یارانه یک میلیونی برای ۴۰۰۰ بیمار اوتیسم/ جزییات بسته جدید حمایتی مضرات و طبع گلاب عوامل ابتلا به سرطان سينه

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.