تولید رادیوداروی درمانی جدید در سازمان انرژی اتمی ایران

تولید رادیوداروی درمانی جدید در سازمان انرژی اتمی ایران

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۳, ۱۳۹۶

 • رادیو دارو

  رادیوداروی Y-90 Resin Microspheres جهت درمان سرطان کبد متاستاتیک و همچنین برای درمان سرطان کبد اولیه یا HCC به کار می‌رود که اکنون در سازمان انرژی اتمی ایران کار تولید آن آغاز شده است.

  به گزارش ایسنا، در حال حاضر تنها تولید کننده این رادیودارو در جهان شرکت استرالیایی SIRTEX است که با نام تجاری Sirsphere تولید و به جهانیان عرضه می‌کند.

  این رادیودارو که اخیرا توانسته مجوز FDA را کسب کند، هر دوز تزریقی آن در خارج از کشور در حدود ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو قیمت دارد.

  شرکت پارس ایزوتوپ تولیدکننده این رادیو دارو، از حدود سه سال پیش کارهای تحقیقاتی برای تولید آن را آغاز کرد و فازهای آزمایشگاهی و پیش بالینی آن را با موفقیت سپری کرده است.

  فاز بالینی این رادیودارو با همکاری دو مرکز دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تهران شروع شده است.

  روز دوشنبه گذشته اولین تزریق این رادیودارو بر روی انسان، با موفقیت در بیمارستان مرکزی شیراز انجام شد که خبر آن در اخبار سراسری به اطلاع عموم رسید.

  علاوه بر تقاضای بالای داخلی، کشورهای خارجی زیادی نیز متقاضی خرید این رادیودارو هستند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  لزوم کنترل علائم افسردگی در پدران طرز تهیه و خواص درمانی آب لیمو و عسل اعلام آمادگی مراکز انتقال خون گیلان برای خونگیری در ماه مبارک رمضان برای انرژی بدن چی بخوریم؟ روشی برای کاهش عوارض داروهای سرطانی فرصت مناسب برای توریسم درمانی با تغییر نرخ برابری ارز برای اتباع خارجی کاهش استرس زایمان با زایمان طبیعی در آب

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.