وزیر بهداشت: به داروها و تجهیزات باکیفیت اجازه تولید می‌دهیم

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۴, ۱۳۹۶

 • قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه نقشه راه بهبود ایمنی راه‌های کشور

  وزیر بهداشت گفت: تولید و تامین ۹۶ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل، نشان دهنده حمایت دولت‌های گذشته از تولید داخلی است و دولت یازدهم نیز در این زمینه کارنامه خوبی دارد.

  به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه رونمایی از دو داروی جدید شرکت داروسازی رها در اصفهان، تاکید کرد: همیشه به مردم اطمینان داده و می دهیم که به دارو و تجهیزاتی اجازه تولید می دهیم که از نظر کیفی موثر باشد.

  وزیر بهداشت با بیان اینکه شرکت داروسازی رها دو داروی جدید را به بیش از ۱۰۵ قلم داروی خود اضافه کرد، گفت: وقتی دارویی در کشور تولید می شود، ۹۰ درصد واردات داروی مشابه خارجی به کشور قطع می شود که حمایت بسیار خوبی از سوی دولت است.

  هاشمی اظهار داشت: در موضوع قیمت گذاری داروهای جدید تولید داخل نیز ضمن رعایت حقوق مردم، بخشی از سهم واردات در اختیار تولید قرار بگیرد و تصور می‌کنم که مسیر خوبی را در حوزه دارو در پیش گرفته ایم و هر قدر بخش خصوصی را حمایت کرده و برخی شرکت های دولتی دارویی که زیان ده هستند را واگذار کنیم، با سرعت بیشتری می توانیم پیشرفت کنیم.

  به گزارش وبدا، دکتر هاشمی در پایان یادآور شد: باید اعتماد به نفس را در دانشمندان و تولید کنندگان داخلی تقویت کنیم تا بتوانیم سهم قابل توجهی از بازارهای منطقه و بین المللی را به دست آوریم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  توقف رشد سلول سرطانی با کمپلکس نانودارویی ساخت محققان دانشگاهی عینک آفتابی چه رنگی بخریم؟ افزایش ظرفیت بیمارستان‌های دولتی استان کرمان بیماران خاص نگران دارو نباشند / کاهش روزهای سالم هوای تهران در تیر ماه ارائه خدمات دندانپزشکی با تعرفه دولتی در بیمارستان‌های خراسان‌شمالی انعقاد بیش از ۱۵۰ پروژه تحقیقاتی وزارت بهداشت با آلمان/بیشترین همکاری‌ها در حوزه سرطان خاصیت های آب پرتقال طبیعی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.