وزیر بهداشت: به داروها و تجهیزات باکیفیت اجازه تولید می‌دهیم

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۴, ۱۳۹۶

 • قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه نقشه راه بهبود ایمنی راه‌های کشور

  وزیر بهداشت گفت: تولید و تامین ۹۶ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل، نشان دهنده حمایت دولت‌های گذشته از تولید داخلی است و دولت یازدهم نیز در این زمینه کارنامه خوبی دارد.

  به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه رونمایی از دو داروی جدید شرکت داروسازی رها در اصفهان، تاکید کرد: همیشه به مردم اطمینان داده و می دهیم که به دارو و تجهیزاتی اجازه تولید می دهیم که از نظر کیفی موثر باشد.

  وزیر بهداشت با بیان اینکه شرکت داروسازی رها دو داروی جدید را به بیش از ۱۰۵ قلم داروی خود اضافه کرد، گفت: وقتی دارویی در کشور تولید می شود، ۹۰ درصد واردات داروی مشابه خارجی به کشور قطع می شود که حمایت بسیار خوبی از سوی دولت است.

  هاشمی اظهار داشت: در موضوع قیمت گذاری داروهای جدید تولید داخل نیز ضمن رعایت حقوق مردم، بخشی از سهم واردات در اختیار تولید قرار بگیرد و تصور می‌کنم که مسیر خوبی را در حوزه دارو در پیش گرفته ایم و هر قدر بخش خصوصی را حمایت کرده و برخی شرکت های دولتی دارویی که زیان ده هستند را واگذار کنیم، با سرعت بیشتری می توانیم پیشرفت کنیم.

  به گزارش وبدا، دکتر هاشمی در پایان یادآور شد: باید اعتماد به نفس را در دانشمندان و تولید کنندگان داخلی تقویت کنیم تا بتوانیم سهم قابل توجهی از بازارهای منطقه و بین المللی را به دست آوریم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  اشتباهات روانشناسی به ازای هر ۲۰ هزار و ۷۰۰ نفر در کشور یک پزشک عمومی وجود دارد دستگاه‌های کوچک کننده بینی مورد تایید وزارت بهداشت نیست فواید سکوت کردن در زندگی وزیر بهداشت عنوان کرد: کمبود شدید نیروی انسانی در حوزه بهداشت و درمان البرز مضرات مصرف بیش‌ از حد مکمل‌های ویتامین «دی» الزام دریافت گواهینامه CE برای تجهیزات‌پزشکی و حمایت ۲ نهاد از شرکت‌های دانش‌بنیان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.