سالانه 30 هزار میلیارد تومان در کشور برای لوازم آرایشی بهداشتی هزینه می‌شود

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۳, ۱۳۹۶

 • لوازم آرایشی

  معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: چنین سالیانه ۳۰ هزار میلیارد تومان در کشور در بخش لوازم آرایشی بهداشتی هزینه می شود و این در حالی است که تولیدات کشور تنها ۱۰ هزار میلیارد تومان از این مواد مصرفی را تامین می کند و مابقی از طریق واردات تامین می‌شود.

   به گزارش خبرنگار ایسنا، ابوالفضل اصلانی امروز (پنج شنبه) در مراسم افتتاح ساختمان جدید معاونت غذا و دارو و آزمایشگاه های کنترل غذا و دارو که با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد، اظهار کرد: سال ۶۸ تنها یک شرکت دارو سازی در اصفهان فعال بود و این در حالی است که اکنون این تعداد به ۱۲ مورد رسیده است.

  وی افزود: ارزش تولیدات شرکت های داروسازی استان بالغ بر ۹۷۰ میلیارد تومان است و اگر سهم ریالی این شرکتها را در نظر بگیریم ۱۰ درصد کل ارزش تولیدات دارویی کشور از آن استان اصفهان است.

  معاون غذا و دارو با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۵۰ شرکت دارویی در کشور فعال است، اضافه کرد: از این تعداد ۱۲۰ شرکت داروسازی گیاهی و ۱۳۰ شرکت داروسازی صنعتی است.

  اصلانی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۸۸۰ کارخانه و کارگاه تولید موادغذایی در استان فعال هستند. در حال حاضر در استان اصفهان ۴۳ کارخانه و کارگاه تولید لوازم آرایشی فعال هستند و ۷۰ درصد از وسایل پزشکی همانند باند و چسب زخم … در اصفهان تولید می شود.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۳ کارخانه و کارگاه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی در استان اصفهان فعال است، گفت: توسعه این شرکت‌ها امری ضروری است زیرا می‌توان به راحتی با تولید محصولات با کیفیت در بخش صادرات به ویژه به کشورهای همسایه گام نهاد.
  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  خط قرمزهای زندگی زناشویی راههای افزایش هورمون شادی ویدئو / حضور پزشکان داوطلب در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه مقایسه ۳۰ سال درمان و کنترل سرطان سینه در ایران و آمریکا + نمودار خواص ، طبع ، مضرات و طریقه مصرف خرفه کمبود و افزایش وزن هر دو کشنده هستند چگونه حساسیت فصلی را از سرماخوردگی تشخیص دهیم؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.