پیش‌بینی بیماری قلبی با اسکن چشم

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۱, ۱۳۹۶

 • اسکن چشم

  هوش مصنوعی گوگل می‌تواند با اسکن کردن چشم فرد، احتمال وقوع بیماری قلبی را پیش‌بینی کند.

  به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، هوش مصنوعی شرکت گوگل با اسکن کردن چشم افراد می‌تواند بیماری قلبی را در آنها پیش‌بینی کند.

  دقت این روش با آزمایش خون برابری می‌کند و بسیار کمتر تهاجمی است.

  شرکت علمی-پزشکی “الفبت”(Alphabet) طیف وسیعی از پروژه‌ها را از توسعه ساعت‌های هوشمند ساخته شده برای مطالعات پزشکی گرفته تا تولید انبوه پشه‌های آلوده برای محدود کردن جمعیت آنها، اعلام کرده است.

  دانشمندان این بخش اکنون تلاش جدیدی دارند؛ ارزیابی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی با نگاه کردن به چشم بیماران.

  محققان روش خود را این گونه توضیح دادند: یک الگوریتم هوش مصنوعی اسکن چشم را ارزیابی می‌کند و پس از پالایش مدل آن با یادگیری ماشین می‌تواند عوامل ابتلا به بیماری قلبی عروقی مانند سن، جنس و فشار خون را پیش‌بینی کند.

  این الگوریتم می‌تواند تجزیه و تحلیل ساده‌تر و سریعتر را با همان دقت آزمایش خون فراهم کند.

  این مطالعه بدون محدودیت نیست، به این دلیل که فقط تصاویر چشم را با میدان دید ۴۵ درجه بررسی می‌کند.

  تحقیقات بیشتر، این که آیا مدل باید برای عکس‌های بزرگتر یا کوچکتر تنظیم شود یا خیر را حل خواهد کرد و مجموعه داده‌های بیشتر از آنچه محققان استفاده می‌کنند، برای یادگیری عمیق مناسب‌تر خواهد بود.

  به عبارت دیگر، این روش هنوز برای آزمایش بالینی آماده نیست، اما این آغاز امیدوارکننده‌ای برای ارزیابی غیرتهاجمی سلامت قلب و عروق است.

  این مقاله در مجله Biomedical Engineering منتشر شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ضرورت ایجاد ساختارهای جدید خدمات توانبخشی و بازتوانی شناختی در نظام سلامت تفاوت موز سبز با زرد بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه حفظ دستاوردهای طرح تحول سلامت نیازمند همت جمعی است تعداد مرگ و میرهای ناشی از آلودگی‌ هوا ۴ برابر قربانیان ایدر است درد لگن و و راههای درمان آن ارائه خدمات دندانپزشکی با تعرفه دولتی در بیمارستان‌های خراسان‌شمالی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.