تأثیر صبحانه بر کاهش ابتلا به بیماری

 • دسته بندی : زناشویی, سلامت, طرز تهیه صبحانه
 • تاریخ : بهمن ۳۰, ۱۳۹۶
 • تأثیر صبحانه بر کاهش ابتلا به بیماری گرداوری شد

  تأثیر صبحانه بر کاهش ابتلا به بیماری

   

  از گذشته تا به امروز بر مصرف یکی از مهم ترین وعده ها یعنی صبحانه تأکید بسیار زیادی می شود. شما می توانید با مصرف کردن یک صبحانه کامل تا ساعت های زیادی از مصرف تنقلات و میان وعده های اضافی که به جز چاقی هیچ تأثیر دیگری با خود به همراه ندارد آسوده خیال باشید. جالب است بدانید که نخوردن مهم ترین وعده در شبانه روز یعنی عدم مصرف صبحانه می تواند با عواقب بسیار زیادی همانند ابتلا به بیماری های مهم نیز همراه شود.

  افرادی که از ابتدایی ترین سال های زندگی با صبحانه خوردن عادت به شروع یک صبح دارند نسبت به افراد دیگر از سلامتی بیشتری بهره می برند. یکی از تحقیقات انجام شده نتیجه ای بسیار باورنکردنی با خود به همراه داشته است. افرادی که صبحانه می خورند معمولا رگ های بهتر و گردش خون روان تری را نسبت به سایر افراد دارند. در این افراد میزان مصرف چربی های مختلف در طول روز کمتر بوده و در نتیجه این چربی ها در رگ های آنها رسوب پیدا نمی کند. همانطور که می دانید تجمع کردن چربی ها در خون می تواند با گرفتگی و خبر ابتلا به سکته های قلبی و مغزی نیز همراه باشد.

  برخی از افراد صبحانه خود را در بیرون از منزل میل می کنند. معمولا صبحانه ای که در داخل منزل تهیه می شود به نسبت بیرون از سلامت بیشتری برخوردار خواهد بود. شما بر سر میز خود انواع مختلف پنیر پرچرب ، نوشیدنی های پرکالری و . . . را مشاهده می کنید که قطعا دل کندن از آنها کمی دشوار می باشد. پس مصرف صبحانه سالم را با هر نوع صبحانه ای اشتباه نگیریم و تا حد امکان به سلامتی بدن خود توجه داشته باشیم.

  صبحانه خوردن می تواند یک نوع برنامه ریزی برای دریافت کالری باشد. تحقیقات متنوعی بین دو گروه از افراد صورت گرفته است. یک سری از آنها صبحانه نخورده و سری دیگر صبحانه ای معمولی و سبک را تهیه نمودند. این افراد به دلیل عدم مصرف هیچ نوع غذایی پس از صبحانه از ریسک فاکتورهای انواع بیماری ها مثل دیابت ، فشار خون و . .. که با افزایش قند خون ، افزایش میزان سدیم ، چاقی و . . . در ارتباط هستند ، به دور می باشند و سلامتی بیشتری دارند.

 • 0
 • مطالب مرتبط

  فواید نخود برای سلامتی چگونه میل به خوردن شیرینی را کاهش دهیم؟ جوش‌هایی که با بارداری سراغتان می‌آیند اپلیکیشن ردیاب سلوهای بنیادی درمان غیر جراحی در دیسک کمر تخصیص بیش از ۱۶ میلیارد تومان برای ارتقای هتلینگ بیمارستان در چالوس و قائمشهر همه چیز درباره کالری

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.