برای مقابله با بیماری قلبی ماست بخورید

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۳۰, ۱۳۹۶

 • ماست

  بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف زیاد ماست می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی – عروقی را در مبتلایان به فشار خون بالا کاهش دهد.

  به گزارش ایسنا، به گفته پزشکان بررسی‌های آزمایشگاهی که پیش از این انجام شده حاکی از تاثیرات مفید مصرف لبنیات روی سلامت قلب – عروق است.

  در این بررسی جدید آمده است مصرف ماست به تنهایی یا در کنار رژیم غذایی سرشار از میوه‌های فیبردار، سبزیجات و غلات برای سلامت قلب مفید است.

  در این بررسی متخصصان آمریکایی به مطالعه روی ۵۵ هزار زن ۳۰ تا ۵۵ ساله مبتلا به فشار خون بالا و ۱۸ هزار مرد ۴۰ تا ۷۵ ساله پرداختند. همچنین از شرکت کنندگان درخواست شد به پرسش‌هایی در مورد میزان مصرف مواد لبنی پاسخ دهند.

  آنها مشاهده کردند مصرف بالای ماست با کاهش ۳۰ درصدی خطر سکته قلبی در زنان همراه است. همچنین مصرف این ماده لبنی خطر سکته قلبی را در مردان ۱۹ درصد کاهش می‌دهد.

  به گزارش NDTV، متخصصان همچنین نتیجه گیری کردند مصرف بالای ماست در کنار رژیم غذایی سالم برای قلب با کاهش خطر بیماری‌های قلبی – عروقی برای مادران و زنان همراه است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  افتتاح بیمارستان «کوار» با حضور وزیر بهداشت ۱۰درصد ایرانیان کارت اهدای عضو دارند/"تصادف" شایع‌ترین علت مرگ مغزی است بودجه سلامت در سال آینده فقط ۶.۴ درصد رشد دارد/ تولیت وزارت بهداشت باید تقویت شود خوردن دانه هندوانه چه مزایایی برای بدن دارد؟ بیمه ها، خدمات سلامت روان را پوشش دهند تاثیرات پورنوگرافی بر مغز انسان برخی داروها سهمیه‌بندی می‌شوند

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.