شقاقل و آشنایی با خواص آن

 • دسته بندی : زناشویی, سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۹, ۱۳۹۶
 • شقاقل و آشنایی با خواص آن

  شقاقل به میوه ای گفته می شود که از نظر ظاهری همانند یک هویج بوده اما با خواصی متفاوت و همچنین رنگ و مزه ای دیگر قابل مصرف می باشد. شقاقل نیز خواص بی نظیری را به صورت نهفته در خود نگه می دارد که تنها افرادی که از خواص میوه ها و گیاهان دارویی خبر دارند با اهمیت این میوه آشنایی دارند. در بسیاری از موارد برای تهیه ی یک مربا از ریشه های بیرون زده آن نیز استفاده می شود.

  از تأثیرات فوق العاده مهم شقاقل می توان به تأثیر آن بر روی کاهش ابتلا و حتی درمان بیماری های مربوط به کلیه اشاره نمود. همانطور که اطلاع دارید یک کلیه به همراه دیگر اعضاء یعنی کبد و . . . نقش مهمی در سلامتی بدن ما ایفا می کند. به دلیل خاصیتی که شقاقل در خروج ادرار و مواد زائد از بدن ما دارد می توان گفت که این میوه ی با ارزش می تواند در پاک سازی بدن و کمک به کار کلیه ها مؤثر واقع شود. علاوه بر آن در صورتی که دوست دارید تا از ابتلا به سرطان با افزایش سطح آنتی اکسیدان ها در خون شما جلوگیری شود می توانید از ویتامین ث موجود در شقاقل استفاده نمایید.

  یکی از خواص مهم دیگر پس از مصرف شقاقل تأثیر آن بر روی کاهش میزان کالری دریافتی می باشد. زمانی که کالری کمتری وارد بدن شود قطعا پس از مدتی با کاهش وزن روبه رو خواهید شد ، در نتیجه شقاقل می تواند موجب کاهش وزن و لاغری در شما بشود. این میوه می تواند میزان اشتهای شما را تا اندازه زیادی کاهش دهد و از این طریق میزان مصرف تنقلات و سایر غذاها در شما کاهش می یابد.

  افرادی که به دلایلی به بیماری های گوارشی مبتلا هستند می توانند از مصرف شقاقل و رفع این علائم مطمئن باشند. زیرا این میوه در خود فیبر دارد و فیبر محرکی برای حرکت روده می باشد ، بنابراین می تواندی بیماری های نظیر افزایش فشار خون در وریدها و همچنین یبوست را کاهش دهد.

  در صورتی که نمی توانید از این میوه ی شیرین به صورت خوراکی مصرف کنید ، سعی کنید تا از عصاره ی موجود در آن به صورت مخلوط در سوپ و سایر غذاها بهره ببرید. این نوع از سوپ ها در زمان ابتلا به بیماری های مختلف درمانگر خوبی به شمار می آیند. اگر از دردهای رماتیسمی رنج می برید سعی کنید تا عصاره ای از میوه یا ریشه شقاقل را مصرف نمایید تا متوجه رفع علائم مربوط به درد شوید.

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ماجرای خروج ۱۶۰ قلم دارو از پوشش بیمه‌/ تدوین پروتکل ویژه داروهای گران‌ قیمت ممنوعیت فروش نوشابه‌های انرژی‌زا به افراد زیر ۱۶ سال در انگلیس نقرس، بیماری شایع مردان + علایم لیست غذاهای مقوی و مغذی برای زیبایی نداشتن تحرک بدنی یا چاقی؛ کدام خطرناک‌تر است؟ انتشار فهرستی از آزمایش‌های ضروری تشخیصی ۱۰ راه تسکین و درمان گلودرد شدید در خانه

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.