بیماری کلیوی خطر دیابت را افزایش می‌دهد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آذر ۲۱, ۱۳۹۶

 • کلیه

  پزشکان معتقدند نارسایی کلیوی خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهد.

  به گزارش ایسنا، بررسی‌های انجام شده در سال‌های گذشته حاکی از آن است که دیابت خطر ابتلای فرد به بیماری کلیوی را افزایش می‌دهد اما اکنون متخصصان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن اظهار داشتند: عکس این موضوع نیز مطرح است و نارسایی کلیه خطر ابتلا به دیابت را بیشتر می‌کند.

  پزشکان آمریکایی نتیجه گرفته‌اند کلید رابطه دو طرفه‌ بین بیماری کلیوی و دیابت در اوره وجود دارد. اوره محصول سمی حاوی نیتروژن در خون است که از تجزیه پروتئین در مواد غذایی تولید می‌شود. کلیه‌ها به طور طبیعی اوره را از خون جدا می‌کنند اما زمانیکه عملکرد کلیه‌ها افت پیدا می کند این ماده تولید می‌شود.

  متخصصان سوابق پزشکی تعداد زیادی داوطلب را در بازه زمانی پنج ساله بررسی کردند. همچنین با انجام یک تست خون ساده میزان نیتروژن اوره مشخص شد و نشان داد ۱۱۷ هزار نفر از این افراد که به دیابت مبتلا نبودند دارای سطح بالایی از اوره بوده‌اند که نشان دهنده عملکرد ضعیف کلیه‌هاست.

  به گزارش خبرگزاری شینهوا، همچنین به گفته متخصصان در مجموع مشخص شد افرادی که دارای سطح بالایی از اوره بوده‌اند ۲۳ درصد بیشتر در معرض ابتلا به دیابت قرار داشتند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  برگزاری آزمون استخدامی وزارت بهداشت طبق برنامه زمانبندی شده در یکم دی ماه عرق گلاب ، خواص ، طبع ، مضرات و طریقه مصرف گلاب آشنایی با غذاهای ممنوعه به هنگام بیماری! برگ کلم و آشنایی با خواص آن خواص به لیمو برای سلامتی علت پوسیدگی دندان کودکان کاربرد "بوتاکس" در درمان "آرتروز"

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.