آهسته غذا خوردن موجب کاهش وزن می‌شود

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۴, ۱۳۹۶

 • تغذیه غذا رژیم لاغری کالری

  متخصصان سلامت در مطالعه‌ای به بررسی نقش آهسته غذا خوردن در کاهش وزن پرداختند.

  به گزارش ایسنا، افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند ممکن است روش‌های متعددی را برای جذب میزان کمتری از کالری امتحان کنند اما متخصصان در یک بررسی جدید بر ارزیابی نقش آهسته غذا خوردن در کاهش وزن پرداختند.

  متخصصان بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده از نزدیک به ۶۰ هزار نفر دریافتند اقداماتی چون آهسته غذا خوردن، خودداری از مصرف مواد خوراکی پس از وعده غذایی شام و خودداری از خوردن، دو ساعت پیش از خوابیدن با کاهش نرخ چاقی و کوچک‌تر شدن دور کمر مرتبط است.

  در این بررسی روی تعدادی از مبتلایان به دیابت نوع دو در ژاپن که در فاصله سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ یک تا سه بار چک‌آپ سلامتی داشته‌اند، آزمایشاتی انجام شد. این افراد به پرسش‌هایی در مورد عادات غذا خوردن و خواب همچون سرعت غذا خوردن و مصرف مواد غذایی پیش از خوابیدن و پس از صرف شام پاسخ دادند.

  در شروع مطالعه بیش از نیمی از این افراد اظهار داشتند که با سرعت طبیعی غذا می‌خورند هرچند حدود یک سوم از آنان سریع غذا می‌خوردند.

  محققان در مقایسه انجام داده مشاهده کردند افرادی که با سرعت عادی غذا می‌خورند ۲۹ درصد نسبت به گروه دیگر کمتر احتمال دارد دچار چاقی شوند. همچنین افرادی که با سرعت پایین غذا می‌خورند ۴۲ درصد کمتر در معرض چاقی هستند.

  به گزارش مجله تایم، پیش از این محققان اظهار کرده بودند که سریع غذا خوردن در مقاومت انسولینی و گلوکز اختلال ایجاد می‌کند که بر متابولسیم و چربی سوزی تاثیر می‌گذارد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  خواص بسیار مهم از توت فرنگی عرق گلاب ، خواص ، طبع ، مضرات و طریقه مصرف گلاب انقلابی واقعی گره از کار مردم باز می‌کند/ به آنچه داریم افتخار کنیم سکته‌های مغزی جزو پنج عامل اول مرگ و میر در دنیا ۴ عمل جراحی چشم رایگان وزیر بهداشت و درمان در رودان سرخط اخبار اجتماعی پربازدید در اولین شنبه زمستان اسامی جدید، شگردی برای بازاریابی روانگردان‌ها / عوارض محرک "NPS"

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.