میگرن خطر بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۲, ۱۳۹۶

 • تسکین‌دهنده‌های خانگی «میگرن»

  میگرن می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش دهد.

  به گزارش ایسنا، در حالیکه پیش از این ارتباط میگرن با افزایش خطر حمله قلبی و سکته مغزی تشخیص داده شده بود متخصصان در یک بررسی جدید به ارتباط این نوع از سردرد با دیگر انواع مشکلات قلبی – عروقی پی بردند.

  افرادی با سابقه ابتلا به میگرن بیشتر احتمال دارد دچار مشکلات قلبی شوند و بروز این بیماری‌ها همچون حمله قلبی، سکته مغزی و ضربان نامرتب قلب در آنان بیشتر است.

  اکنون شواهد موجود حاکی از آن است که میگرن از فاکتورهای خطرزا در بیشتر بیماری‌های قلبی – عروقی در زنان و مردان است.

  در این مطالعه متخصصان دانمارکی به بررسی اطلاعات ۵۱ هزار بیمار مبتلا به میگرن و ۵۱۰ هزار نفر دیگر که میگرن نداشتند پرداختند. در گروه مبتلایان به میگرن بیشتر بیماران زن بودند و بیماری‌شان برای اولین بار در سن ۳۵ سالگی تشخیص داده شد. در شروع آزمایشات هیچ یک از شرکتکنندگان دچار بیماری‌های قلبی – عروقی نبودند.

  به گزارش ان‌دی‌تی‌وی، پس از گذشت ۱۹ سال، ۲۴۵۱ نفر از مبتلایان به میگرن حداقل به یکی از انواع بیماری‌های قلبی – عروقی دچار شدند. همچنین در طول انجام این مطالعه به ازای هر ۱۰۰۰ فرد مبتلا به میگرن ۲۵ نفر دچار حمله قلبی شده‌اند در حالی که این رقم در گروه دیگر به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ۱۷ مورد بوده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  بررسی تقاضای نمایندگان درباره تخلفات هیات امنای ارزی تجهیزات پزشکی در کمیسیون بهداشت بهترین غذاهای لاغر کننده روش‌های طبیعی برای بهبود حساسیت به انسولین "پزشکی شخصی" دستاورد طرح ژنوم انسانی ایرانیان/انتقاد از افزایش بی‌رویه شرکت‌های دانش‌بنیان راه‌اندازی کمپین «چاقی می‌کشد» در آذربایجان‌شرقی آشنایی با غذاهای ممنوعه به هنگام بیماری! سرخط اخبار اجتماعی ایسنا در ۲۰ اسفندماه

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.