ساعتی که نشانه‌های تشنج را تشخیص می‌دهد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۲, ۱۳۹۶

 • گجت تشخیص تشنج

  شرکت "امپتیکا" به تازگی ابزاری شبیه به ساعت طراحی کرده است که قادر است نشانه‌های تشنج را تشخیص دهد.

  به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، ساعت بررسی‌کننده تشنج که ساخته شرکت “امپتیکا” (Empatica) است، تاییدیه “سازمان غذا و داروی آمریکا” (FDA) را به دست آورد.

  این شرکت که گجت پوشیدنی کوچکی را برای پژوهش‌های پزشکی و کنترل صرع طراحی می‌کند، دفاتری در شهرهای کمبریج انگلستان و میلان ایتالیا دارد.

  این گجت که مانند یک ساعت پوشیده می‌شود، نه تنها حرکات مچ دست، بلکه “فعالیت الکترودرمال” (electrodermal activity) را که نشانه استرس است، دائما بررسی می‌کند تا نشانه‌های تشنج‌های موجود یا پیش رو را تشخیص دهد.

  یک سیستم یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی کار می‌کند تا تشنج‌های مختلف را تشخیص دهد.

  این گجت، هنگام تشخیص تشنج، از راه گوشی هوشمند بیمار، سیگنال‌هایی را به کسانی که مراقب او هستند، ارسال و آنها را از این موقعیت آگاه می‌کند.

  داده‌های مرتبط با تشنج در این اپلیکیشن ضبط می‌شوند و به بیماران و پزشکان آنها این امکان را می‌دهد که چگونگی عملکرد بیماری و موثر بودن یا نبودن درمان را پیگیری کنند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  بررسی مشکلات واردکنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در کمیسیون بهداشت سامانه برخط پیشگیری از کمبود در تامین تجهیزات پزشکی راه‌اندازی می‌شود اینفوگرافی / وضعیت سالمندی در ایران و جهان تاثیر داروهای ضدبارداری جدید بر کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان هشدار جدی به علاقمندان ته‌دیگ سیب زمینی تولید نانونقره از ریشه و برگ یک نوع گیاه دارویی بومی انجام عمل لیزر درمانی به وسیله پزشکان عمومی ممنوع است

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.