شناسایی ترکیبی جدید برای مقابله با آلزایمر

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۲, ۱۳۹۶

 • آلزایمر فارن

  متخصصان علوم پزشکی در یک آزمایش تازه ترکیبی را شناسایی کرده‌اند که می‌تواند از آسیب دیدن مغز موش‌ها جلوگیری کند.

  به گزارش ایسنا، متخصصان با بیان اینکه این ترکیب شکلی از ویتامین B-3 است اظهار داشتند: یافته‌های بدست‌ آمده از تاثیر این ترکیب نشان دهنده احتمال دستیابی به روش درمانی جدید برای مقابله با بیماری آلزایمر در انسان است.

  پیش از این ویتامین B-3 به عنوان جایگزینی برای درمان بیماری آلزایمر معرفی شده بود. همچنین در یک مطالعه دیگر مشخص شده بود مقدار زیادی نیکوتینامید یا همان ویتامین B-3 حافظه از دست رفته موش‌ها ناشی از بیماری آلزایمر را احیا می‌کند.

  هر چند در این بررسی متخصصان آمریکایی بر تاثیر نیکوتینامید ریبوسایت (NR) که نوعی از ویتامین B-3 است بر آسیب‌های مغزی ناشی از بیماری آلزایمر در موش‌ها توجه کردند. آنها همچنین نشان دادند چگونه NR بر توانایی مغز در بازیابی و اصلاح DNA تاثیر می‌گذارد.

  به گفته متخصصان وجود عیب و نقص در توانایی مغز برای اصلاح DNA موجب عملکرد اشتباه در سلول‌های میتوکندری می‌شود که در نتیجه آن نارسایی عصبی و تولید عصب کمتر را به دنبال دارد. اما NR در سلامت میتوکندری، “خود نوسازی” سلول‌های بنیادی و مقاومت استرسی عصبی نقش حیاتی دارد.

  در این بررسی محققان آمریکایی NR را به آب مصرفی موش‌هایی که در معرض ابتلا به اختلال عصبی پیش رونده بودند، اضافه کردند. پس از مدت سه ماه مغز این موش‌ها و سلامت شناختی آنها با موش‌هایی که تحت کنترل بودند مورد مقایسه قرار گرفت.

  به گزارش مدیکال نیوز تودی، آنها مشاهده کردند موش‌هایی که تحت درمان با NR قرار گرفته بودند میزان پروتئین “تاو”(عامل موثر در بروز آلزایمر) در مغز آنها و نیز آسیب DNA کمتر بوده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  افتتاح سه پروژه درمانی در خرمشهر با حضور وزیر بهداشت سلامت‌کده و دانشکده طب ایرانی در قم به بهره‌برداری رسید تاکید لاریجانی برای پرداخت بدهی‌ شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی تخصیص ۴۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات صندوق توسعه برای خرید تجهیزات آزمایشگاه‌ها غذاهای مخصوص پاکسازی رگهای خونی مقاله درمورد فواید شگفت انگیز روغن کنجد وضعیت بودجه‌ ۹۷ انتقال خون/ درآمدی که باز هم "اختصاصی" نشد

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.