ایران یکی از هشت کشوری است که به کاهش مرگ و میر مادران دست یافته‌ است

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۱, ۱۳۹۶

 • برکاتی. وزارت بهداشت

  مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اعلام کرد: طبق آمارهای رسمی ایران یکی از هشت کشوری است که به کاهش مرگ و میر مادران دست یافته‌است.

  به گزارش ایسنا، سید حامد برکاتی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به کاهش مرگ و میر کودکان در ۴۰ سال گذشته و افزایش شاخصه امید به زندگی در ایران، بیان کرد:  وزارت بهداشت طرح واکسیناسیون عمومی را در چند سال گذشته مورد توجه قرار داد که نتیجه آن کاهش چشمگیر مرگ و میر کودکان بوده است. طبق آمارهای رسمی ایران یکی از هشت کشوری است که به کاهش مرگ و میر مادران دست یافته‌است.

  وی افزود: این امر نتیجه اجرای برنامه‌های سلامت توسط وزارت بهداشت در کشور است؛ اگر چه شرایط می‌توانست بهتر باشد، اما در حال حاضر نیز در وضعیت مطلوبی قرار داریم.

  مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ادامه داد: در زمینه کاهش مرگ و میر در جوانان برنامه‌ ریزی‌های مدونی صورت گرفته‌ است. موضوع کاهش مرگ و میر در سالمندان نیز به سلامت و بیماری‌های آنها باز می‌گردد. در حال حاضر مرگ و میر کودکان زیر پنج سال به مسائل بیماری‌های واگیردار ارتباطی ندارد، بلکه سوانح عامل اصلی این موضوع هستند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  از ممنوعیت تبلیغات "سلامت" تا پخش زنده اعمال جراحی در فضای مجازی ماساژ کف پا حتی بدون شیر چه فوایدی دارد؟ نوسازی بیمارستان‌ها باید با هدف مقاوم‌سازی باشد نه زیباسازی ظاهر ساختمان انجام ۱۰ عمل جراحی چشم توسط وزیر بهداشت ابلاغیه وزارت بهداشت درباره کاهش "اشتباه دارو پزشکی" چگونه بوی بد دهان را از بین ببریم؟ محرومیت‌زدایی از "سلامت"/درمان شبکه‌ای "سرطان" در کشور

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.