خرید 3 فروند آمبولانس دریایی مدرن بزودی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۰, ۱۳۹۶

 • وزیر بهداشت

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر لزوم تقویت امکانات بهداشتی درمانی در دریا و هوا تاکید کرد و از خرید سه فروند آمبولانس دریایی مدرن خبر داد.

  به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه افتتاح اولین آمبولانس پیشرفته دریایی در اسکله حقانی استان هرمزگان، گفت: ایران حدود ۱۷ جزیره دارد که ۱۴ مورد آن در استان زیبای هرمزگان واقع شده و این جزایر نیازمند خدمات بهداشتی درمانی هستند. آن بخش از خدمات که باید در محل ارائه شود، از قدیم هم بوده است و باید توسعه یابد. در بخش دریایی نیز امکانات بهداشتی درمانی باید حمایت شوند. البته نمی‌توان به دریا اکتفا کرد چرا که ممکن است دریا طوفانی باشد و امکان ارائه خدمت از این طریق وجود نداشته باشد بر این اساس باید آمبولانس‌های هوایی را داشته باشیم.

  وی ادامه داد: در هر حال سه فروند آمبولانس دریایی مدرن دیگر نیز در دست خرید است و امیدواریم بهترین مدل‌های آن که ساخت کشورهای اروپایی‌ است در سال آینده وارد کشور شود و نمونه‌ای باشد برای تولیدات داخل. در عین حال امیدواریم کسی بیمار نشود اما اگر بیماری هم داشتیم ابتدا در محل درمان شده و در آن بخش‌هایی که امکانش نیست، سریعاً ساکنان جزایر به بندرعباس منتقل شوند.

  وزیر بهداشت درباره کمبود تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی نیز گفت: در زمینه پرسنل اورژانس در همه جا کمبود داریم در بندر هم، چنین است. در هوا هم در این زمینه فقیر هستیم و باید امکاناتمان بسیار بیشتر شود. در مجموع حدود ۳۰ درصد نسبت به استانداردها کمبود نیرو در حوزه اورژانس داریم و امیدواریم در مناطق این چنینی که هم مرز هستند و هم کار سخت است مانند استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، آبادان، بوشهر و … حداقل برای ساماندهی خدمات در جزایر و سواحل مکران کمک ویژه‌ای شود تا بتوانیم حداقل استانداردها را در این حوزه‌ها داشته باشیم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ماجرای "حقی همگانی" و بلاتکلیفی ۶ میلیون ایرانی فاقد بیمه اجرای قانون؛ برنامه اصلی وزارت بهداشت عوامل ریزش موی سر در مردان آنچه درباره ایمپلنت باید بدانیم پول درمان رایگان "مصدومان ترافیکی" کجا خرج می‌شود؟ مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه شرط سازمان بیمه سلامت برای پوشش خدمات توانبخشی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.