خرید 3 فروند آمبولانس دریایی مدرن بزودی

خرید 3 فروند آمبولانس دریایی مدرن بزودی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۰, ۱۳۹۶

 • وزیر بهداشت

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر لزوم تقویت امکانات بهداشتی درمانی در دریا و هوا تاکید کرد و از خرید سه فروند آمبولانس دریایی مدرن خبر داد.

  به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه افتتاح اولین آمبولانس پیشرفته دریایی در اسکله حقانی استان هرمزگان، گفت: ایران حدود ۱۷ جزیره دارد که ۱۴ مورد آن در استان زیبای هرمزگان واقع شده و این جزایر نیازمند خدمات بهداشتی درمانی هستند. آن بخش از خدمات که باید در محل ارائه شود، از قدیم هم بوده است و باید توسعه یابد. در بخش دریایی نیز امکانات بهداشتی درمانی باید حمایت شوند. البته نمی‌توان به دریا اکتفا کرد چرا که ممکن است دریا طوفانی باشد و امکان ارائه خدمت از این طریق وجود نداشته باشد بر این اساس باید آمبولانس‌های هوایی را داشته باشیم.

  وی ادامه داد: در هر حال سه فروند آمبولانس دریایی مدرن دیگر نیز در دست خرید است و امیدواریم بهترین مدل‌های آن که ساخت کشورهای اروپایی‌ است در سال آینده وارد کشور شود و نمونه‌ای باشد برای تولیدات داخل. در عین حال امیدواریم کسی بیمار نشود اما اگر بیماری هم داشتیم ابتدا در محل درمان شده و در آن بخش‌هایی که امکانش نیست، سریعاً ساکنان جزایر به بندرعباس منتقل شوند.

  وزیر بهداشت درباره کمبود تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی نیز گفت: در زمینه پرسنل اورژانس در همه جا کمبود داریم در بندر هم، چنین است. در هوا هم در این زمینه فقیر هستیم و باید امکاناتمان بسیار بیشتر شود. در مجموع حدود ۳۰ درصد نسبت به استانداردها کمبود نیرو در حوزه اورژانس داریم و امیدواریم در مناطق این چنینی که هم مرز هستند و هم کار سخت است مانند استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، آبادان، بوشهر و … حداقل برای ساماندهی خدمات در جزایر و سواحل مکران کمک ویژه‌ای شود تا بتوانیم حداقل استانداردها را در این حوزه‌ها داشته باشیم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ۲۵ راه آسان برای کاهش ۵۰۰ کالری در روز عوارض روکش دندان زمانی که سطح کلسیم بالا می رود چه اتفاقی در بدن رخ می دهد؟ رابطه جنون و اختلالات سایکوتیک با مواد مخدر صنعتی از رایگان شدن داروی بیماران پیوند کلیه تا ماجرای قطع برق چراغ‌های راهنمایی و رانندگی خدمت به مردم و شاد کردن آنان باید در دستورکار و اولویت‌های مسئولین باشد ساخت ۱۸۰ اورژانس بیمارستانی در برنامه کاری وزارت بهداشت

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.