4 عمل جراحی چشم رایگان وزیر بهداشت و درمان در رودان

4 عمل جراحی چشم رایگان وزیر بهداشت و درمان در رودان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۰, ۱۳۹۶

 • جراحی وزیر بهداشت در رودان

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در کلینیک چشم پزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت روستای آبنما شهرستان رودان شماری از بیماران را ویزیت و ۴ عمل جراحی چشم نیز انجام داد.

  به گزارش ایسنا، دکتر «سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی» با حضور در کلینیک چشم پزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت روستای آبنما رودان، ۴ عمل جراحی چشم (آب مروارید) را به صورت رایگان انجام داد. 

  مدیر اجرایی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: کاروان نورآوران سلامت از نهم دی ماه ۹۶ در هنرستان کشاورزی علی ابن ابیطالب(ع) رودان مستقر شده و تاکنون به پنج هزار و ۵۷۳ بیمار در بخش چشم پزشکی و دندانپزشکی خدمات درمانی ارائه کرده است. 

  «سعید زرینی» افزود: در طی مدت فعالیت این کلینیک خیریه در شهرستان رودان سه هزار و ۸۲۹ نفر در بخش چشم پزشکی و یک هزار و ۷۴۴ نفر در بخش دندانپزشکی از خدمات درمانی رایگان بهره‌مند شده‌اند. 

  وی تصریح کرد: عمل آب مروارید چشم در اتاق عمل سیار کلینیک انجام می‌شود و عمل‌های انحراف چشم، افتادگی پلک و مجاری اشکی از دیگر خدمات این بنیاد خیریه به بیماران در مناطق روستایی محروم و کم برخوردار است. 

  مدیر اجرایی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور خاطر نشان کرد: انجام ۱۲۴ عمل جراحی چشم و تجویز بیش از یک هزار و ۸۰۰ عینک برای بیماران در شهرستان رودن از دیگر خدمات رایگان این کلینیک است. 

  زرینی افزود: در بخش دندانپزشکی نیز خدماتی از جمله ترمیم دندان، جرم‌گیری و کشیدن دندان به‌صورت رایگان انجام می‌شود. 

  وی با اشاره به این‌که همه خدمات درمانی در بخش چشم پزشکی و دندانپزشکی در این کلینیک شامل ویزیت، دارو، انجام عمل جراحی و دریافت عینک به صورت رایگان انجام می‌شود، گفت: روزانه یک چشم پزشک، یک بینایی‌سنج و دو دندانپزشک با حضور در کلینیک، بیماران را ویزیت می‌کنند. 

  زرینی خاطرنشان کرد: بنیاد نورآوران سلامت تا پایان اسفند ماه ۹۶ به بیش از ۳۰۰۰ نفر در بخش دندانپزشکی و چهار هزار و ۵۰۰ نفر در بخش چشم پزشکی خدمات درمانی ارائه می‌کند و از زمان آغاز فعالیت این کلینیک خیریه در رودان، ۱۰ چشم پزشک، ۱۰ بینایی سنج و ۲۰ دندانپزشک عمدتاً از شهرهای مشهد و تبریز با حضور در این شهرستان به بیماران خدمات درمانی ارائه کرده‌اند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  پاکسازی روده و معده در ۳ روز کمال گرایی چیست؟ رفع خستگی‌های شغلی با تغییر در طراحی کفش‌ها یافته‌های جدید محققان کشور در زمینه اثرات ویتامین D در دوران بارداری شناسایی ۸۲ ژن جدید مؤثر در بیماری کم‌توانی ذهنی ارثی علت حساسیت دندان‌ها چیست؟ برای انرژی بدن چی بخوریم؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.