4 عمل جراحی چشم رایگان وزیر بهداشت و درمان در رودان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۰, ۱۳۹۶

 • جراحی وزیر بهداشت در رودان

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در کلینیک چشم پزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت روستای آبنما شهرستان رودان شماری از بیماران را ویزیت و ۴ عمل جراحی چشم نیز انجام داد.

  به گزارش ایسنا، دکتر «سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی» با حضور در کلینیک چشم پزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت روستای آبنما رودان، ۴ عمل جراحی چشم (آب مروارید) را به صورت رایگان انجام داد. 

  مدیر اجرایی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: کاروان نورآوران سلامت از نهم دی ماه ۹۶ در هنرستان کشاورزی علی ابن ابیطالب(ع) رودان مستقر شده و تاکنون به پنج هزار و ۵۷۳ بیمار در بخش چشم پزشکی و دندانپزشکی خدمات درمانی ارائه کرده است. 

  «سعید زرینی» افزود: در طی مدت فعالیت این کلینیک خیریه در شهرستان رودان سه هزار و ۸۲۹ نفر در بخش چشم پزشکی و یک هزار و ۷۴۴ نفر در بخش دندانپزشکی از خدمات درمانی رایگان بهره‌مند شده‌اند. 

  وی تصریح کرد: عمل آب مروارید چشم در اتاق عمل سیار کلینیک انجام می‌شود و عمل‌های انحراف چشم، افتادگی پلک و مجاری اشکی از دیگر خدمات این بنیاد خیریه به بیماران در مناطق روستایی محروم و کم برخوردار است. 

  مدیر اجرایی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور خاطر نشان کرد: انجام ۱۲۴ عمل جراحی چشم و تجویز بیش از یک هزار و ۸۰۰ عینک برای بیماران در شهرستان رودن از دیگر خدمات رایگان این کلینیک است. 

  زرینی افزود: در بخش دندانپزشکی نیز خدماتی از جمله ترمیم دندان، جرم‌گیری و کشیدن دندان به‌صورت رایگان انجام می‌شود. 

  وی با اشاره به این‌که همه خدمات درمانی در بخش چشم پزشکی و دندانپزشکی در این کلینیک شامل ویزیت، دارو، انجام عمل جراحی و دریافت عینک به صورت رایگان انجام می‌شود، گفت: روزانه یک چشم پزشک، یک بینایی‌سنج و دو دندانپزشک با حضور در کلینیک، بیماران را ویزیت می‌کنند. 

  زرینی خاطرنشان کرد: بنیاد نورآوران سلامت تا پایان اسفند ماه ۹۶ به بیش از ۳۰۰۰ نفر در بخش دندانپزشکی و چهار هزار و ۵۰۰ نفر در بخش چشم پزشکی خدمات درمانی ارائه می‌کند و از زمان آغاز فعالیت این کلینیک خیریه در رودان، ۱۰ چشم پزشک، ۱۰ بینایی سنج و ۲۰ دندانپزشک عمدتاً از شهرهای مشهد و تبریز با حضور در این شهرستان به بیماران خدمات درمانی ارائه کرده‌اند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چه کسانی نباید چای سبز بنوشند؟ چگونه خوشحالتر باشیم؟ زمانی که آنتی بیوتیک مصرف می کنید چه موادی باید مصرف نمایید؟ مولتی ویتامین‌ها تاثیری بر سلامت قلب ندارند بوی بد دهان از چیست؟ دانستنی های روانشناسی شخصیت تاثیر گَپ و گفت روزانه بر بهبود حال مبتلایان به زوال عقل

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.