تاثیر داروهای مُسکن بر رفتارهای احساسی زنان و مردان

تاثیر داروهای مُسکن بر رفتارهای احساسی زنان و مردان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۰, ۱۳۹۶

 • دارو

  تحقیقات جدید حاکی از آن است که مصرف مُسکن‌ها علاوه بر بهبود سردرد بر احساس غم و اندوه نیز تاثیرگذار است.

  به گزارش ایسنا، در آزمایشی که توسط متخصصان دانشگاه کالیفرنیا صورت گرفت مشخص شد زنانی که از مُسکن‌های غیرنسخه‌ای مانند ایبوپروفن و استامینوفن مصرف کرده‌اند نسبت به زنانی که دارونما دریافت کردند از تجربیات دردناک عاطفی، آسیب کمتری دیده‌اند.

  این در حالی است که همین آزمایش بر مردان نتیجه عکس داشت به طوری که معلوم شد مصرف مُسکن توسط مردان،‌ احساسات آنها را تشدید می‌کند.

  طبق این مطالعه، مسکن‌های رایج احتمالا چگونگی پردازش اطلاعات و تجربه آسیب‌های احساسی را در افراد تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  پزشکان با بررسی مطالعات گذشته دریافته‌اند احتمال دارد مسکن‌های غیرنسخه‌ای بر میزان حساسیت نسبت به تجربیات دردناک احساسی تاثیر بگذارند.

  به علاوه متخصصان کشف کرده‌اند که مسکن‌ها می‌توانند توانایی ما در پردازش اطلاعات را تغییر دهند چراکه افرادی که این مسکن‌ها را دریافت کرده بودند در انجام یک بازی دچار اشتباهات بیشتری می‌شدند.

  طبق این مطالعه، همچنین عوامل دیگری مانند واکنش افراد به موضوعات عاطفی و احساس مالکیت آنها در اثر مصرف این مسکن‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

  به گزارش تلگراف، این یافته‌ها در مجله Policy Insights از علوم رفتاری و مغز منتشر شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چرا من لاغر نمیشم؟ ۴ گیاه دارویی برای افزایش میل جنسی دژاوو یا آشنا پنداری چیست؟ ۱۰ سوال پزشکی درباره حادثه دومای سوریه چند نکته درباره عارضه‌ای شایع میان زنان اخراج سه پرستار عربستانی به علت آزار و اذیت کودکان جوهر تاتو سرطانزاست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.