تاثیر داروهای مُسکن بر رفتارهای احساسی زنان و مردان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۰, ۱۳۹۶

 • دارو

  تحقیقات جدید حاکی از آن است که مصرف مُسکن‌ها علاوه بر بهبود سردرد بر احساس غم و اندوه نیز تاثیرگذار است.

  به گزارش ایسنا، در آزمایشی که توسط متخصصان دانشگاه کالیفرنیا صورت گرفت مشخص شد زنانی که از مُسکن‌های غیرنسخه‌ای مانند ایبوپروفن و استامینوفن مصرف کرده‌اند نسبت به زنانی که دارونما دریافت کردند از تجربیات دردناک عاطفی، آسیب کمتری دیده‌اند.

  این در حالی است که همین آزمایش بر مردان نتیجه عکس داشت به طوری که معلوم شد مصرف مُسکن توسط مردان،‌ احساسات آنها را تشدید می‌کند.

  طبق این مطالعه، مسکن‌های رایج احتمالا چگونگی پردازش اطلاعات و تجربه آسیب‌های احساسی را در افراد تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  پزشکان با بررسی مطالعات گذشته دریافته‌اند احتمال دارد مسکن‌های غیرنسخه‌ای بر میزان حساسیت نسبت به تجربیات دردناک احساسی تاثیر بگذارند.

  به علاوه متخصصان کشف کرده‌اند که مسکن‌ها می‌توانند توانایی ما در پردازش اطلاعات را تغییر دهند چراکه افرادی که این مسکن‌ها را دریافت کرده بودند در انجام یک بازی دچار اشتباهات بیشتری می‌شدند.

  طبق این مطالعه، همچنین عوامل دیگری مانند واکنش افراد به موضوعات عاطفی و احساس مالکیت آنها در اثر مصرف این مسکن‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

  به گزارش تلگراف، این یافته‌ها در مجله Policy Insights از علوم رفتاری و مغز منتشر شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  اجرای طرح "مدارس عاری ازپوسیدگی دندان" از مهر/ پیشنهاد برای توزیع سبدغذایی سالم در مدارس نشانه های کمبود ویتامین در صورت من خودم یک روانشناسم خواص رژیم مدیترانه ای برای سلامت استخوان مقابله دانشمندان با جاودانه‌شدن سرطان طب سنتی و ریه کاهش قاچاق سیگار به کشور / سیگارهای طعم‌دار و الکترونیکی مجوز ندارند

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.