نحوه درمان بیماری شانه یخ زده

 • دسته بندی : بیماری ها و درمان, درمان شانه یخ زده, زناشویی
 • تاریخ : بهمن ۲۰, ۱۳۹۶
 • نحوه درمان بیماری شانه یخ زده گرداوری شد

  نحوه درمان بیماری شانه یخ زده

   

  بیماری شانه یخ زده یا شانه منجد بیماری است که می تواند حرکت شانه ها را با محدودیت جدی مواجه کند. این محدودیت از انواع فعالیت ها می کاهد و عملا شانه و دستی بدون حرکت و انعظاف پذیر را در بدن خود خواهید داشت. شانه ها عضو مهمی هستند که می توانند در بسیاری از امور به سهولت در کارها منجربه شوند. این بیماری دلایل متعددی دارد و حتی در برخی از مواقع هیچ دلیلی برای آن در نظر گرفته نخواهد شد ، درمان شانه یخ زده با روش های مختلفی امکان پذیر است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

  برای درمان بیماری شانه یخ زده بسیار مهم است که در مراحل ابتدایی بیماری به حضور آن پی ببرید. در این صورت هرچه این زمان زودتر باشد می توانید از روش هایی غیر از جراحی نیز استفاده کنید. روش های غیر از جراحی اغلب روش هایی است که به حرکات فیزیوتراپی و استفاده از ورزش های خاص محدود می شود. اما در روش جراحی دیگر خبری از این موارد نیست و شما باید درد زیادی را پس از جراحی تحمل کنید. پس بهتر است تا در همان ابتدا این بیماری یعنی شانه یخ زده تشخیص داده شود.

  برای آنکه بتوانید التهاب موجود در مفصل خود را کاهش دهید و بدون درد به حرکت دادن این مفصل بپردازید می توانید از داروهای کاهنده التهاب نیز استفاده کنید. این داروها به صورت تزریقی و برخی از مواد به صورت موضعی مورد استفاده خواهند بود. برخی از نرمش های موجود می تواند علاوه بر کاهش درد بر افزایش قدرت شانه ها نیز بیافزاید . البته باید به این نکته توجه داشته باشید که این حرکات باید رفته رفته با محدوده بیشتری همراه باشند و هیچ گاه حرکت خود را به یکباره تا حد نهایی انجام ندهید.

  یکی از حرکت ها و روش های درمان شانه یخ زده حرکت دادن شانه ها به سمت بالا می باشد. در ابتدا با کمی درد روبه رو خواهید شد اما پس از آن به راحتی درد را فراموش می کنید. حرکات شانه خود را به سوی عقربه ساعت انجام دهید. حرکت گردشی می تواند به فعالیت بهتر شانه کمک کند.

  روشی با استفاده از چوب وجود دارد. این چوب را که سبک وزن است در سمت های مختلف قرار دهید و با استفاده از آن حرکت خود را انجام دهید. بهتر است تا حرکات در تمامی جهات انجام شود. علاوه بر آن روش درمانی دیگری با نام عمل جراحی نیز وجود دارد. در مفصل شما مشکلی وجود دارد که با عمل جراحی و یک برش کوچک این بخش جمع شده به حالت عادی خود بازگشت پیدا می کند ، اما تا چند مدت دوران نقاهت پس از عمل نیز وجود دارد ، در نهایت این درد به صورت کامل رفع خواهد شد.

 • 0
 • مطالب مرتبط

  راه‌های درمان سریع واریس انجام این حرکات ورزشی برای افراد بالای ۵۰ سال، ممنوع! متخصص آسیب شناسی کیست و چه مهارت هایی دارد؟ انواع رژ لب های قرمز متناسب با رنگ پوست گیاه دم اسب و خواص آن برای پوست و ریزش مو تفسیر نتایج آزمایش تیروئید چگونه از شوره سر خلاص شویم؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.