خطر در کمین لوازم آرایشی و مصرف‌کنندگانش!

خطر در کمین لوازم آرایشی و مصرف‌کنندگانش!

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۱۹, ۱۳۹۶

 • لوازم آرایش

  به طور حتم با عدم کنترل مبادی رسمی و با تصویب افزایش ۱۰ درصدی عوارض گمرکی واردات لوازم آرایشی، شاهد افزایش قاچاق و تاثیر منفی آن بر تولید داخل در این بخش خواهیم بود.

  به گزارش ایسنا، در هفته جاری مجلس مصوبه‌ای داشته که بر اساس آن ۱۰ درصد به عوارض گمرکی واردات لوازم آرایشی اضافه می‌شود؛ مصوبه‌ای که در ادامه رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ در دستور کار قرار گرفت و بر اساس این مصوبه الحاقی به تبصره ۱۰ لایحه بودجه سال آینده ۱۰ درصد به عوارض گمرکی اعم از سود بازرگانی برای واردات لوازم آرایشی اضافه می‌شود.

  در همین راستا ایسنا بختیار علم‌بیگی – رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فرآورده‌های شوینده، آرایشی و بهداشتی- در مورد تصمیم اخیر مجلس شورای اسلامی مبنی بر اضافه شدن ۱۰ درصدی عوارض گمرکی واردات لوازم آرایشی و تاثیر آن بر تولید داخل به ایسنا گفت: به طور حتم تولیدکنندگان موافق افزایش گمرکی لوازم آرایشی نیستند، چرا که به موجب آن شاهد افزایش قاچاق و تاثیرات منفی در این بخش خواهیم بود.

  وی ادامه داد: اگر قصد حمایت از تولید داخل وجود دارد باید منطقی باشد و با چنین راهکارهایی شاهد اثرگذاری نخواهیم بود. ما معتقدیم اگر قصد حمایت از تولید داخلی لوازم آرایشی در دستور کار قرار گرفته، باید با رعایت قیمت‌گذاری کنترل تولید داخلی و خارجی و نیز واردات از مبادی رسمی باشد و تنها با افزایش عوارض واردات نمی‌توانیم اوضاع را بهبود بخشیم.

  رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فرآورده‌های شوینده، آرایشی و بهداشتی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان لوازم آرایشی از افزایش ۱۰ درصدی عوارض گمرکی واردات لوازم آرایشی استقبال نمی‌کنند، گفت: به طور حتم ما مخالف چنین تصمیمی هستیم اما به هر حال نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن را مصوب کرده‌اند. امیدواریم این اقدام در راستای افزایش قاچاق نباشد و مسئولان بتوانند ورود لوازم آرایشی قاچاق را به داخل کشور از مبادی رسمی در دستور کار قرار دهند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  مواد غذایی مفید برای سفیدی دندان ها رایزنی برای ورود اهدای خون به اورژانس ۱۱۵ چگونه از روغن میخک برای درمان آکنه استفاده کنیم؟ راهکارهای حفظ ایمنی در زمان بروز زلزله آرسنیک چیست؟ مواد غذایی حاوی آرسنیک سرفه‌های مزمن و تغییر صدای بیش از ۳ هفته از نشانه‌های سرطان در مصرف‌کنندگان دخانیات تزریق رنگ ۵۰۰ یورویی در چشم برای زیبایی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.