اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای راه اندازی خط مشترک دارو در عمان و انتقال تکنولوژی تولید

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۱۸, ۱۳۹۶

 • اسدی لاری

  قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل گفت: با توجه به تاکید وزرای بهداشت دوکشور در زمینه همکاری مشترک در حوزه صنایع پزشکی و دارویی، جمهوری اسلامی ایران آماده راه‌اندازی خط مشترک دارو در عمان و نیز انتقال تکنولوژی تولید می باشد.

  به گزارش ایسنا دکتر محسن اسدی لاری در دیدار با دکتر الربیعی – معاون دارویی وزیر بهداشت عمان – نتایج این سفر را برای هر دو طرف مثبت ارزیابی کرد.

  در ادامه دکتر الربیعی گفت: ورود ایران به بازار دارویی عمان به عنوان دروازه ورود به حوزه کشورهای cc2 و نیز آفریقا است.

  وی با اشاره به مشهود بودن پیشرفت های اخیر ایران در حوزه دارو اظهارکرد: این سفرها منتهی به نتایج بسیار خوبی منجر خواهد شد و نقشه راه همکاری‌های دوجانبه در زمینه دارو ترسیم می‌شود.

  معاون وزیر بهداشت عمان تصریح کرد: آماده همکاری های دارویی با اولویت انتقال تکنولوژی داروها و همراه با ثبت دارو در عمان هستیم.

  الربیعی ابراز امیدواری کرد: عمان آماده همکاری مشترک به منظور ارتقای آموزشی و پروژه های تحقیقاتی برای رشته داروسازی است.

  در ادامه این نشست یکی از شرکت‌های دارویی ایرانی برای تاسیس کارخانه دارویی در زمینه تولید سرم و داروهای تزریقی در عمان اعلام آمادگی کرد.

  در این دیدار شرکت‌های دارویی ایرانی و هیات بلندپایه دارویی عمان در زمینه همکاری مشترک تبادل نظر کردند.

  لازم به ذکر است هیات دارویی عمان متشکل از بخش خصوصی و دولتی در بالاترین سطح ممکن به ایران سفر کرده است و در طی حضور در ایران ضمن بازدید از کارخانجات دارویی از نزدیک با صنایع دارویی کشورمان آشنا شدند.

  به گزارش وبدا، در این سفر توافقات اولیه و بسیار خوبی برای انتقال تکنولوژی و صدور داروهای مختلف به عمان صورت گرفت.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  روش‌های پیشگیری و درمان تبخال رفع چالش‌ها، مهم‌ترین هدف اصلاح نظام درمان کشور برگ کلم و آشنایی با خواص آن مهم‌ترین نشانه‌های «هپاتیت حاد» را بشناسید سبب شناسی افسردگی مصدومیت ۱۲ نفر در آتش سوزی ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو برنامه وزارت بهداشت برای تدوین ۲۰ راهنمای بالینی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.