اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای راه اندازی خط مشترک دارو در عمان و انتقال تکنولوژی تولید

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۱۸, ۱۳۹۶

 • اسدی لاری

  قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل گفت: با توجه به تاکید وزرای بهداشت دوکشور در زمینه همکاری مشترک در حوزه صنایع پزشکی و دارویی، جمهوری اسلامی ایران آماده راه‌اندازی خط مشترک دارو در عمان و نیز انتقال تکنولوژی تولید می باشد.

  به گزارش ایسنا دکتر محسن اسدی لاری در دیدار با دکتر الربیعی – معاون دارویی وزیر بهداشت عمان – نتایج این سفر را برای هر دو طرف مثبت ارزیابی کرد.

  در ادامه دکتر الربیعی گفت: ورود ایران به بازار دارویی عمان به عنوان دروازه ورود به حوزه کشورهای cc2 و نیز آفریقا است.

  وی با اشاره به مشهود بودن پیشرفت های اخیر ایران در حوزه دارو اظهارکرد: این سفرها منتهی به نتایج بسیار خوبی منجر خواهد شد و نقشه راه همکاری‌های دوجانبه در زمینه دارو ترسیم می‌شود.

  معاون وزیر بهداشت عمان تصریح کرد: آماده همکاری های دارویی با اولویت انتقال تکنولوژی داروها و همراه با ثبت دارو در عمان هستیم.

  الربیعی ابراز امیدواری کرد: عمان آماده همکاری مشترک به منظور ارتقای آموزشی و پروژه های تحقیقاتی برای رشته داروسازی است.

  در ادامه این نشست یکی از شرکت‌های دارویی ایرانی برای تاسیس کارخانه دارویی در زمینه تولید سرم و داروهای تزریقی در عمان اعلام آمادگی کرد.

  در این دیدار شرکت‌های دارویی ایرانی و هیات بلندپایه دارویی عمان در زمینه همکاری مشترک تبادل نظر کردند.

  لازم به ذکر است هیات دارویی عمان متشکل از بخش خصوصی و دولتی در بالاترین سطح ممکن به ایران سفر کرده است و در طی حضور در ایران ضمن بازدید از کارخانجات دارویی از نزدیک با صنایع دارویی کشورمان آشنا شدند.

  به گزارش وبدا، در این سفر توافقات اولیه و بسیار خوبی برای انتقال تکنولوژی و صدور داروهای مختلف به عمان صورت گرفت.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  بررسی رد تفحص از عملکرد وزارت علوم در دوران فرهادی/سوال از وزرای بهداشت و دادگستری چرا دچار کمبود ویتامین E می‌شویم؟ خطر در کمین لوازم آرایشی و مصرف‌کنندگانش! غذاهای مضر برای چربی شکم و سیکس پک عرق خارشتر ، خواص ، طبع ، طریقه مصرف و مضرات خارشتر تریاک، قلیان و چای داغ از عوامل بومی ابتلا به سرطان در ایران وزیر بهداشت: ناهمخوانی منابع و مصارف محدودیت خدمات را به دنبال دارد

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.