کشیدن حتی یک نخ سیگار در روز برای قلب مضر است

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۱۸, ۱۳۹۶

 • سیگار اعتیاد مخدر

  پزشکان معتقدند کشیدن حتی یک نخ سیگار در روز هم می‌تواند آسیب جدی به قلب وارد کند.

  به گزارش ایسنا، سیگاری‌ها در معرض فزاینده خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی هستند با این حال برخی از افراد تصور می‌کنند که کشیدن یک نخ سیگار در روز برای سلامت قلب بی ضرر است در صورتی که شواهد پزشکی تایید می‌کند که مصرف روزانه حتی یک نخ سیگار هم بیش از آنچه تصور می‌شود به قلب آسیب می‌زند.

  بررسی‌ها نشان می‌دهد بیماری‌های قلبی – عروقی بیشترین عامل مرگ و میر در میان مصرف کنندگان سیگار است و عامل حدود ۴۸ درصد مرگ و میرهای زودهنگام مرتبط با سیگار است.

  افزایش موارد ابتلا به بیماری قلبی به فاکتورهای متعددی از جمله سن، شاخص توده بدنی، فشار خون، دیابت و مصرف سیگار بستگی دارد. سیگار باعث می‌شود ضربان قلب تندتر شده و فشار خون بالا رود. همچنین تمامی مواد سمی موجود در دود سیگار به رگ‌های خون آسیب می‌زند.

  به گزارش ان‌دی‌تی‌وی، در این مطالعه ارتباط بین مصرف سیگار و ابتلا به بیماری قلبی در میلیون‌ها فرد سالم مورد بررسی قرار گرفت. متخصصان مشاهده کردند مصرف روزانه یک نخ سیگار در روز در مقایسه با عدم مصرف این ماده دخانی خطرات فزآینده‌ای را متوجه سلامت قلب می‌کند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  عينک بزنيم يا ليزيک کنيم؟ بهترین زمان برای ورزش کردن چه موقع است؟ بهبود شاخص‌های دهان و دندان با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور داروهای گیاهی ضد اضطراب از بی تأثیری زلزله ملارد برگسل‌های تهران تا توصیه‌های اورژانس راههای بهبود گرفتگی و کاهش درد گردن افشای اطلاعات هزاران اهداکننده عضو در مالزی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.