عوامل حساسیت زا؛ از نرم کننده‌ها تا عطر و ادکلن

 • دسته بندی : زناشویی
 • تاریخ : بهمن ۱۴, ۱۳۹۶
 • هفته نامه سلامت: با وجود این که همه جای خانه پاک و پاکیزه است و لکه ای گرد و غبار در خانه نیست اما باز هم دچار حساسیت پوستی شده اید. سعی می کنید در غذا خوردن دقت کنید اما باز هم حساسیت از بین نرفته و به سمت پوست سر هم گسترش پیدا کرده است؛ دلیل را باید در موارد زیر جستجو کرد.
   
  عطر و ادکلن

  دلیل اصلی حساسیت گاهی عطر خودتان یا ادکلن همسرتان است. این حالت به ویژه اگر عطر و ادکلن هدیه بوده و شما آن را پیش از خرید امتحان نکرده باشید، بیشتر دیده می شود. مسئله دیگر باقی ماندن عطر و ادکلن روی پوست یا لباس به مدت طولانی است. مام ها هم ممکن است باعث ایجاد حساسیت شوند.
   
   هفت کانون ایجاد حساسیت
  طعم دهنده ها

  از چوب دارچین یا تکه زنجبیلی که در چای می اندازید تا زعفرانی که برای خوش عطر و رنگ شدن برنج یا مرغ استفاده می کنید، ممکن است باعث بروز حساسیت شوند. بنابراین به آنچه می خورید، حتی در خانه درست می کنید، خوب دقت کنید. 
  رنگ ها

  اگر به تازگی خانه را رنگ کرده اید، موهای تان را تغییر رنگ داده اید یا حتی دیوار خانه را کاغذ دیواری کرده اید، ممکن است دچار حساسیت شوید. هر کدام از این موارد می تواند زمینه ساز ایجاد حساسیت پوست یا مو باشد.
   
  نرم کننده ها

  اگر به لباس، رومیزی، شال، شال گردن و … در زمان شستشو نرم کننده زده باشید، ممکن است دچار حساسیت شوید.
   
  رنگ برها و ضدعفونی کننده ها

  اگر از این ترکیب ها برای رنگ بری لباس ها، شفاف شدن ظروف یا ضد عفونی کننده ها برای ضد عفونی کردن لباس ها و ظروف استفاده کرده باشید، ممکن است دچار حساسیت شوید. این مواد مستعد ایجاد حساسیت هستند.
   
  جوشانده ها و دمنوش ها

  گرچه فرض بر این است که ترکیب های گیاهی حساسیت زا نیستند، اما این یک قانون قطعی نیست. گاهی همین خوراکی های به ظاهر بی ضرر زمینه ایجاد حساسیت گوارشی و پوستی هستند؛ به ویژه اگر مانند زنجبیل، دارچین و … طبع گرم داشته باشند.
   
   هفت کانون ایجاد حساسیت
  حشره کش ها، سوسک و قارچ کش ها

  اگر به تازگی از این مواد استفاده کرده اید ممکن است دلیل ایجاد حساسیت تان همین موارد باشد. 

  منبع: برترین ها

 • 0
 • مطالب مرتبط

  راه هایی برای ترک انواع شیرینی جات و قندها علائم بیماری های قلبی در نوزادان گروه های مهم برای تزریق واکسن انفلوانزا ایمپلنت و مراقبت های پس از آن از زبان دکتر ادیب نقاط تحریک کننده در بدن مردان خواص شاهدانه خام علل عقب‌ماندگی ذهنی در کودکان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.