خطر افزایش ریسک دیابت در خانم ها

 • دسته بندی : پزشكی و سلامتی, زناشویی
 • تاریخ : مرداد ۱۴, ۱۳۹۶

 • خطر افزایش ریسک دیابت در خانم ها

   

  دلیل افزایش ریسک دیابت در زنان
  دیابت یه بیماری خاموش است که نیاز به مراقبت و پیشگیری دارد به گزارش ایران ناز به گفته محققان وزن زنان قبل از بارداری و میزان اضافه وزن شان در طول بارداری از جمله فاکتورهای پرخطر دیابت بارداری است. دیابت بارداری نوعی قندخون بالاست که در طول بارداری روی می دهد. این عارضه می تواند هم برای مادر و هم برای نوزاد عوارضی به همراه داشته باشد.

   

  محققان دانشگاه برگن نروژ به سرپرستی لین سربی، ریسک دیابت را در بین زنانی قبلا یک یا دو بار باردار شده بودند بررسی کردند.این مطالعه شامل حدود ۲۴,۲۰۰ زن بود که بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ زایمان کرده بودند. محققان سابقه قبلی ابتلا به دیابت بارداری زنان و شاخص توده بدنی شان (BMI) را در زمان بارداری مدنظر قرار دادند.

   

  حدود ۳۶ درصد زنان بین اولین و دومین بارداری شان بیش از ۱ واحد BMI اضافه وزن داشتند. این زنان بیش از زنانی که وزن شان ثابت مانده بود در طول بارداری دوم مبتلا به دیابت شده بودند.محققان دریافتند زنانی که وزن شان ۲ واحد BMI افزایش یافته بود دو برابر بیشتر در معرض دیابت بارداری بودند. و این ریسک در زنان دارای بیشترین اضافه وزن پنج برابر بود.

   

  خطر افزایش ریسک دیابت در خانم ها

  منبع: ایران ناز

 • 0
 • مطالب مرتبط

  عرق گلاب ، خواص ، طبع ، مضرات و طریقه مصرف گلاب روش های خانگی دختردار شدن! مشکلات شایع پوستی ناشی از ورزش تاثیر ورزش در جوانی برای سلامت مغز آموزش های پس از نزدیکی مثل آب خوردن وزن کم کنید ۵ گیاه دارویی برای سلامت و تقویت مغز

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.