دو سالگی پایان یا آغاز افزایش ضریب هوشی

 • دسته بندی : افزایش ای کیو, زناشویی, سلامت
 • تاریخ : بهمن ۱۲, ۱۳۹۶
 • دو سالگی پایان یا آغاز افزایش ضریب هوشی گرداوری شد

  دو سالگی پایان یا آغاز افزایش ضریب هوشی

   

  برخی از متخصصان پایان دو سالگی را پایانی برای انجام مهم ترین رفتارهای تقویت کننده هوش فرزندان می دانند ، در حالی که برخی دیگر با این نظر مخالف هستند و شروع فعالیت های تحریک کننده برای هوش یک بچه را از سن نوزادی تا پایان هجده سالگی می دانند. در حقیقت نظرات متعددی در این رابطه بیان شده است ، فعالیت های مهم در سنین خاص که می تواند بر روی ضریب هوشی فرزند شما نیز مؤثر واقع شود.

  برای مثال می توان به زمان خواندن و نوشتن اشاره نمود. امروزه پیش دبستانی به سنین کمتر از هفت سالگی برای شروع فعالیت های اجتماعی و خواندن و نوشتن گفته می شود. در عین حال شما می توانید این پروسه را از شش سالگی یا کمتر از آن آغاز کنید. بر اساس نظر متخصصان برای افزایش ضریب هوشی در فرزند خود این فعالیت های مهم مغزی را از سن چهار یا پنج سالگی به او آموزش دهید. البته ایجاد نوعی فضای مناسب برای علاقه مند شدن یک بچه در این سن به خواندن و نوشتن تبحری است که هر فردی آن را در اختیار ندارد.

  برای افزایش ضریب هوشی نیاز است تا یک سری از بازی های بزرگتر از سن با او تمرین شود. بازی هایی که نیاز به فعالیت های ذهنی و فکری دارد همچون یک بازی شطرنج یا بازی مار و پله و . . . این بازی های گروهی می تواند علاوه بر صمیمت برخی از توانایی های فرزند شما را افزایش دهد. بازی کردن برای ساخت یک پازل ممکن است که کمی وقتگیر باشد اما در افراد باهوش بسیار با سرعت این کار انجام می شود.  هر میزان سختی برای موقعیتی که فرزند شما در آن قرار می گیرد بیشتر باشد او تغییر در شرایط و استفاده از هوش خود را بیشتر فرا می گیرد.

  برای افزایش ضریب هوشی بهتر است تا فرزند خود را به جاهایی ببرید که حس سؤال کردن را در او ایجاد می کند. به عنوان مثال اگر فرزند شما همیشه در خانه حضور داشته باشد هیچ انگیزه ای برای یادگیری ندارد ، اما زمانی که در یک باغ وحش حضور می یابد این حس که این حیوان چیست و چه کاری می کند موجب خواهد شد تا او کمی بیشتر فکر کند . متأسفانه امروزه استفاده از تبلت و بازی های مختلف برخلاف تصور والدین قدرت فکر و عکس العمل های هوشمندانه را از فرزند ما خواهد گرفت .

 • 0
 • مطالب مرتبط

  همه چیز در مورد لیپوساکشن در اجرای برنامه پزشک خانواده عزم جدی داریم هسته انبه، معجزه‌ای برای پوست و مو ۱۰ نشانه اصلی بارداری اختصاص ۳.۵ میلیارد دلار ارز برای حوزه درمان با دستور رئیس جمهور/برای مردم کم نخواهیم گذاشت رییس نظام‌پزشکی کرمانشاه: در مناطق زلزله‌زده استان کمبود پزشک نداریم بهترین جایگزین قهوه در رژیم غذایی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.