ادویه مفید برای تقویت حافظه و تمرکز 

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۸, ۱۳۹۶

 • زردچوبه

  متخصصان سلامت می‌گویند: خواص ضدالتهابیِ نوعی ترکیب فعال موجود در ادویه زردچوبه موسوم به "کورکومین" می‌تواند حافظه و تمرکز را تقویت کند.

  به گزارش ایسنا، به گفته متخصصان کورکومین یکی از عناصر فعال در زردچوبه است که به کاهش التهاب در بدن کمک می‌کند و بررسی‌های جدید حاکی از نقش آن در تقویت قدرت حافظه و تمرکز است.

  در این بررسی متخصصان آمریکایی به مطالعه روی تعدادی افراد ۵۱ تا ۸۴ ساله پرداختند که هیچ یک از آنان دچار زوال عقل نبوده‌اند.  هرچند برخی از این افراد از کم شدن توان حافظه خود شکایت داشتند.

  در این بررسی از شرکت کنندگان درخواست شد برای مدت یک سال و نیم روزانه دو بار از نوعی ترکیب کورکومین موسوم به “تراکورمین” مصرف کنند.

  همچنین با انجام تست‌های حافظه تصویری و گفتاری‌شان تاثیر این ترکیب در افزایش قدرت حافظه و تمرکز این افراد مورد ارزیابی قرار گرفت.

  متخصصان مشاهده کردند مصرف مکمل های حاوی کورکومین تاثیر چشمگیری در بهبود قدرت حافظه و تمرکز داشته است.

  به گزارش مدیکال دیلی، متخصصان قصد دارند تحقیقات بیشتری را روی گروه بزرگتری از شرکت‌کنندگان انجام دهند. همچنین قرار است روی افرادی تحقیق شود که دچار افسردگی خفیف هستند. آنها امیدوارند با بررسی‌های بیشتر فرضیه تاثیر مثبت ترکیب کورکومین بر مبتلایان به آلزایمر را تایید کنند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  نقش تفکرات مثبت در افزایش شیر مادران اعتیاد به تکنولوژی و راههای ترک آن ۱۰ خاصیت روغن آرگان ارتباط شرکت در مراسم مذهبی با طول عمر عادت ماهانه و رنگ مو از تغییر شکل بیمه تکمیلی فرهنگیان تا جایزه رانندگان قانون‌مدار خواص ویتامین B3 برای بهبود شنوایی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.