۲سرطان؛ رکورددار شیوع میان زنان و مردان ایرانی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۷, ۱۳۹۶

 • دکتر رئیسی معاون وزیر بهداشت

  معاون بهداشت وزیر بهداشت، سرطان پستان را شایع‌ترین نوع این بیماری میان زنان و سرطان معده را شایع‌ترین نوع میان مردان اعلام کرد.

  به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رییسی در همایش ملی مبارزه با سرطان با اشاره به  موفقیت وزارت بهداشت در زمینه تدوین گزارش کشوری ثبت سرطان اظهار کرد: وزارت بهداشت موفق شد عدد تقریبا دقیقی از آمار ابتلا به سرطان بر اساس اصلاح فرایندهایی که طی چهار سال گذشته انجام شد، به دست آورد. با توجه به برطرف شدن مشکلات ثبت سرطان، ارائه آمارهای این حوزه تا پایان سال ۹۷ به روز خواهد شد. دستورالعمل این برنامه ملی تدوین و ابلاغ شده است و سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات نیز به همین منظور آماده شد و کمک کرد اطلاعات به‌روزی در زمینه ثبت سرطان داشته باشیم.

  وی ادامه داد:‌ این اطلاعات از ۲۷ استان جمع‌آوری و تایید شده و تنها چهار استان دیگر باقی‌مانده است. بنابر گزارش کشوری ثبت سرطان سال ۹۳، تعداد کل سرطان در کشور در ۳۱ استان، ۱۰۹ هزار مورد اعلام شده است. تعداد موارد جدید نیز ۱۵۴ نفر در هر صد هزار نفر در سال ۹۳ گزارش شده است. شایع‌ترین سرطان‌ها در زنان سرطان پستان با ۳۱.۳ در هر صد هزار نفر، روده بزرگ ۱۱ در صدهزار نفر، پوست ۱۱در صد هزار نفر، معده ۹.۸ و تیرویید ۷در صد هزار نفر بوده است.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت اضافه کرد: اولین سرطان در مردان سرطان معده است که میزان شیوع آن ۲۲ در هر صد هزار نفر جمعیت اعلام شده است. بعد از آن سرطان پوست با ۱۸.۶، ‌پروستات ۷ تا ۱۶، روده بزرگ ۱۵ و مثانه ۱۳ در هر صد هزار نفر جمعیت گزارش شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  با چه خوراکی‌هایی به جنگ پیری برویم؟ علل متورم شدن گوش "چاقی" در اقشار "کم درآمد"/ وزارت بهداشت خواستار بهبود کیفیت گندم ادویه مفید برای تقویت حافظه و تمرکز  تحقیق درباره دیابت و خواص چای سیاه شایع‌ترین علت بروز کیست و تومور در دهان علت آب نشدن چربی شکم چیست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.