ارزیابی مسمومیت با مواد الکلی

 • دسته بندی : زناشویی
 • تاریخ : بهمن ۷, ۱۳۹۶
 • الکل یکی از فرآورده‌های هیدروکربنی معروف در جهان می‌باشد که در کشورهای غربی به وفور یافت و استفاده می‌شود. در ایران نیز متاسفانه علی‌رغم هشدارهای جدی سازمان سلامت مبنی بر ضرر این ماده بر روی سیستم متابولیکی بدن، هنوز گروهی ازافراد در حال مصرف مداوم می‌باشند. آمار گزارش شده نشان دهنده وجود بیش از ۱ میلیون نفر سوء مصرف کننده الکل در ایران می‌باشد که در حدود ۲۰۰ هزار نفر به این ماده وابستگی دائمی دارند.

   
  ارزیابی مسمومیت با مواد الکلی 
   

  مسمومیت با الکل به دو شکل غالب می‌باشد: مسمومیت با متانول (الکل چوب) و اتانول (الکل مصرفی روتین).
   

  متانول به عنوان حلال در محلول‌های چاپ و تکثیر، چسب ها، رنگ، جلادهنده‌ها و ثابت کننده ها، عامل ضد یخ در محلول‌های شیشه شوی اتومبیل، ماده افزودنی به گازولین، و سوخت چراغ الکلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. متاسفانه آلودگی الکل‌های طبی و یا صنعتی با مقادیر بالای متانول به وفور مشاهده شده است. این موضوع در مورد مشروبات غیر قانونی الکلی که به ظاهر استاندارد تهیه شده اند، نیز وجود دارد. علائم مسمومیت با متانول معمولا در عرض نیم تا ۴ ساعت روی می‌دهد که دارای تظاهرات بالینی گیجی، خواب آلودگی، تهوع، استفراغ، درد شکمی، سردرد و تضعیف دستگاه اعصاب مرکزی می‌باشد. پس از عوارض اولیه دوره نهفته به وقوع می‌پیوندد که در آن بین ۶ تا ۲۴ ساعت اختلال اسیدوز متابولیک، تاری و اشکال در کارکرد بینایی به وجود می‌آید. مصرف همزمان اتانول به طور معمول شروع علائم را بیش از ۲۴ ساعت و گا‌ها تا ۷۲ ساعت به تاخیر می‌اندازد.
   

  مصرف الکل صنعتی یا اتانول منجر به سیروز کبدی، واریس معده، خونریزی‌های گوارشی و مشکلات روانی می‌شود. علائم ناشی از الکل شرب معمولا بعد از ۶ ساعت بر طرف می‌شود و مسمومیت حادی ایجاد نمی‌کند. البته در دوز مصرفی بالا سبب اختلال تعادل، مستی، پر حرفی، گرم شدن بدن، پرخون شدن ملتحمه چشم، خواب آلودگی می‌گردد.
   
  ارزیابی مسمومیت با مواد الکلی 

   

  آزمایشگاه نوبل با در دسترس داشتن دستگاه بسیار پیشرفته GC-MS می‌تواند در اسرع وقت و به صورت اورژانسی و شبانه روزی نوع مسمومیت را با دقت فوق العاده تشخیص داده و اطلاع رسانی نماید.
   

  “هدف ما فراهم آوردن تکنولوژی برتر برای خدمت رسانی بهتر است”
   

  آزمایشگاه نوبل اصفهان 
   آزمایشگاه نوبل اصفهان
   

  ۰۳۱۳۶۲۸۵۱۳۰

   

  آزمایشگاه نوبل اصفهانآزمایشگاه نوبل اصفهانآزمایشگاه نوبل اصفهان
  آزمایشگاه نوبل اصفهانآدرس: اصفهان، سه راه حکیم نظامی
   
  جهت مشاهده نقشه و مسیریابی روی تصویر زیر کلیک نمایید.
   

  آزمایشگاه نوبل اصفهان 

  منبع: برترین ها

 • 0
 • مطالب مرتبط

  علت ترک خوردن پاشنه پاها چیست؟ تاثیرات فرسودگی شغلی معلمان بر سلامت روان شاگردان بعد از سقط جنین چه باید کرد..؟ اگر باردارید، دور این عرقیات را خط بکشید نقش غذاهای آماده از جمله کنسرو و کمپوت در زندگی های امروزی آزمایشگاه پاتوبیولوژی نوبل دلایل اصلی غش کردن و سنکوپ چیست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.