روزی 7000 تماس با اورژانس تهران گرفته می شود

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۶, ۱۳۹۶

 • اورژانس

  معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران گفت: روزانه به طور متوسط ۷۰۰۰ تماس با اورژانس تهران گرفته می شود که از این میان ۱۰۰۰ تماس آن مزاحم تلفنی هستند.

  به گزارش ایسنا، دکتر رضا معتمدی با بیان این مطلب، اظهار کرد: از ۷۰۰۰ تماس مردم با اورژانس حدود ۱۵۰۰ تماس منجر به ماموریت اورژانس و ۵۰۰ ماموریت منجر به انتقال بیماران و مصدومان به مراکز درمانی می شود.

  وی در خصوص بهره برداری از ساختمان جدید اورژانس و مرکز ارتباطات دیسپچ تهران گفت: ساختمان قبلی مرکز اورژانس تهران در خیابان جمهوری بر اساس ارزیابی های شهرداری تهران در مقابل زلزله ۵/۵ ریشتری هم مقاوم نبود و وزیر بهداشت پس از بازدید از آن دستور تکمیل ساختمان جدید را صادر کرد.

  معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران گفت: مرکز ارتباطات دیسپچ تهران وظیفه پوشش کلانشهر تهران و استان تهران را بر عهده دارد.

  وی با اشاره به خرید ۲۰۰ دستگاه موتولانس اورژانس تهران و توزیع آن در کلانشهر تهران، گفت: این موتولانس‌های اورژانس از مرداد ماه تا کنون بیش از ۱۰۰ هزار ماموریت انجام داده اند.

  معتمدی اضافه کرد: ورود موتورلانس‌های اورژانس به کلانشهر تهران حداقل دو مزیت بزرگ داشت، یکی اینکه موجب کاهش زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیمار و مصدوم شده و از سوی دیگر نیز استهلاک آمبولانس های اورژانس، هزینه ها و مصرف سوخت را کاهش داده است.

  به گفته معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران، متوسط رسیدن اورژانس بر بالین بیمار و مصدوم در کلانشهر تهران بین ۸ تا ۱۲ دقیقه است و در ساعات مختلف شبانه‌روز، این زمان متفاوت است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای راه اندازی خط مشترک دارو در عمان و انتقال تکنولوژی تولید توصیه‌هایی درباره سلامت روان در شرایط بحران و حوادث و بلایا مشکل «اورژانسی‌» تغییر نام خیابان‌ها/افزودن ۲۴۰۰ آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور؛ در دستور کار ۷۶ درصد بار بیماری‌های ایرانیان مربوط به بیماری‌های غیرواگیر است مزایای خلاقیت و نوآوری برای سلامت درخواست ۴۰میلیاردی وزارت بهداشت از سازمان بودجه برای کاشت حلزون / خانواده‌ها نگران نباشند خطرناک ترین شغل های دنیا

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.