عوارض مصرف روغن کرچک در بارداری

 • دسته بندی : بارداری و زایمان, زناشویی
 • تاریخ : بهمن ۶, ۱۳۹۶
 • عوارض مصرف روغن کرچک در بارداری

  روغن کرچک یکی از روغن های گیاهی بسیار خوب و با منفعت است. تأثیرات بسیاری با استفاده  از این روغن وجود دارد. اما متأسفانه در رابطه با مصرف روغن کرچک در بارداری منع وجود دارد. در بسیاری از موارد پس از مصرف روغن کرچک در بارداری ، عوارضی همچون سقط جنین رخ می دهد. همچنین علاوه بر سقط جنین از عوارض دیگر می توان به زایمان های زودرس نیز اشاره کرد.

  برخی از زنان در زمان بارداری خود با مشکلاتی همچون مشکلات روده ای مواجه می شوند. این مشکلات در یک فاصله ی زمانی کوتاه رخ می دهد ، اما به دلیل فشار زیاد قطعا از روش های مختلفی برای درمان آن استفاده خواهید کرد. یکی از توصیه هایی که شاید برای یک خانم باردار در نظر گرفته شود استفاده از روغن کرچک یا استفاده از داروهای مسهل خواهد بود. در هر دو از این موارد ضررهای بسیاری پس از استفاده وجود دارد. تأثیر بر روی حرکت های روده ای و همچنین شروع شدن انقباض ها در قسمت زیرین شکم می تواند شرایط را برای سقط شدن در ماه های ابتدایی و زایمان زودرس در ماه های نهایی بارداری به دنبال داشته باشد.

  بجای استفاده از روغن کرچک یا داروهای ملین بهتر است تا تغییراتی را در رژیم غذایی خود بدهید. در ابتدا نباید از شرایط موجود بترسید ، زیرا این شرایط برای هر خانم بارداری وجود دارد و یک مشکل زودگذر می باشد. با استفاده از مصرف فیبر و سبزیجات می توانید حرکات روده ای خود را به صورت منظم افزایش دهید و از ایجاد یبوست جلوگیری نمایید. یبوست در دوران بارداری یکی از دلایل بروز بواسیر است. برای پیشگیری از بواسیر بهتر است تا هرچه سریع تر استفاده از غذاهای ملین و پر انرژی همچون حبوبات را در رژیم خود بگنجانید.

  در دوران بارداری هر نوع فشار غیر عادی به صورت دستی می تواند بر روی نحوه ی قرارگیری جنین و همچنین میزان رشد آن مؤثر واقع شود. هیچ گاه در این دوران به صورت خودسرانه از انواع مواد دارویی حتی در نوع سنتی و به صورت روغنی استفاده نکنید. بهتر است تا این کار را با مشورت پزشک انجام دهید. مکمل های مصرفی در دوران بارداری را به بهانه ی ابتلا به یبوست کنار نگذارید ، زیرا مشکلات ناشی از عدم مصرف آن به مراتب پر اهمیت تر خواهد بود.

   

 • 0
 • مطالب مرتبط

  مضرات قد بلندی؛ از بیماری قلبی تا سرطان ۵ مورد از علائم بیماری سلیاک ۸ دلیل نوشیدن قهوه چگونه موهای درون روییده ناحیه شرمگاهی را درمان کنیم؟ عرق گلاب ، خواص ، طبع ، مضرات و طریقه مصرف گلاب ۱۸ نشانه اینکه میگرن دارید اولین تصاویر بازیگری شهاب حسینی در آمریکا

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.