اخلاق محوری جدا از سیرت پرستاری نیست

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۵, ۱۳۹۶

 • کمک پرستاری

  رئیس نظام پرستاری رشت با اشاره به اهمیت نقش پرستاران در حوزه سلامت و اخلاق محوری گفت: اخلاق محوری امری جدا از سیرت پرستاری نیست.

  به گزارش ایسنا، «طاهره زاهد صفت» در آئین نکوداشت مقام شامخ پرستار در رشت با اشاره به اهمیت نقش پرستاران در حوزه سلامت و اخلاق محوری یادآور شد: اخلاق محوری امری جدا از سیرت پرستاری نیست.

  وی تصریح کرد: اخلاق محور ی یعنی اینکه مسئولیت پذیر، توانمند، شنونده مشکلات مردم باشیم و به مردم و سلامت آنها اهمیت دهیم.

  رئیس نظام پرستاری رشت حفظ سلامت جسمی، روحی و روانی پرستاران را از دیگر اهداف سازمان نظام پرستاری خواند و تصریح کرد: تلاش ما این است که بحث فرسودگی پرستاری را به حداقل برسانیم؛ زیرا ما هم بخشی از مردم هستیم و باید بین پرستاران و پزشکان همدلی باشد تا بتوان خدمات مطلوب به گیرندگان خدمت ارایه شود .

  زاهد صفت در ادامه با تقدیر از همکاری بسیج جامعه پزشکی استان و حمایت ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تدوین برنامه سلامت پرستاران را در برنامه استراتژیک دانشگاه، ساماندهی نیروی انسانی در بیمارستان‌های استان و تعیین تکلیف نیروهای قراردادی را خواستار شد.

  دکتر مداح، پیشکسوت جامعه پرستاری کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه پرستاری باید همراه با عشق و علاقه به بیمار و کار باشد، گفت: در این صورت می‌توان صبورانه در این حرفه مقدس باقی ماند.

  وی یادآور شد: پرستاری مساوی با مراقبت به توان عشق است چه لذتی بالاتر از این که پرستار با خدمت به بندگان خداوند رضایت او را در طول زندگی کسب کند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  انتشار فهرستی از آزمایش‌های ضروری تشخیصی چاقی عامل چندین بیماری است/ چاقیِ زنان ایرانی دو برابر مردان چرا قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اجرا نمی‌شود؟ شایع‌ترین علائم جسمیِ افسردگی نحوه ارایه خدمات دندانپزشکی دولتی در نوروز/ اعلام سامانه "درمان‌یاب" وزارت بهداشت راه های تقویت سیستم ایمنی بدن چرا استفاده از روغن گلرنگ برای پوست شما خوب است؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.