گیاه خواری و رابطه مستقیم آن با افسردگی

 • دسته بندی : پزشكی و سلامتی, زناشویی
 • تاریخ : شهریور ۲۷, ۱۳۹۶

 • گیاه خواری و رابطه مستقیم آن با افسردگی

   

  به گزارش ایران ناز نتایج تحقیقات اخیر که در نشریه پزشکی Journa- of Affective Disordes به چاپ رسید، نشان می‌دهد رژیم گیاهخواری ممکن است سبب بروز علائم افسردگی شود. در واقع، این شیوه غذایی باعث کمبود ویتامین B12 (خوراکی‌های با منشا حیوانی) می‌شود و خطر فزاینده اختلالات ذهنی ناشی از مصرف زیاد گردو به دلیل مقدار بالای اسیدهای چرب امگا ۶ را در پی دارد.

   

  محققان دانشگاه بریستول انگلستان مطالعه‌ای روی ۱۰ هزار نفر که ۳۵۰ نفر آنها گیاهخوار بودند، انجام دادند تا ارتباط بین رژیم غذایی و خطر بروز افسردگی مشخص گردد.نتایج حاکی از آن بود که حدود ۵۰درصد گیاهخواران مطلق که هیچ خوراکی با منشا حیوانی مانند شیر، عسل و تخم مرغ نمی‌خورند دچار کمبود ویتامین B12 می‌شوند که نقش مهمی در تنظیم خلق و خو دارد.

   

  خیلی از افراد برای رهایی از چاقی به گیاه خواری رو می آوردند همچنین ۷درصد از گیاهخوارانی که چنین منایع غذایی را در کنار رژیم خود می‌خورند نیز از این کمبود رنج می‌برند.به علاوه، محققان متوجه شدند گیاهخواران در برنامه خود مقدار زیادی گردو مصرف می‌کنند

   

  که سرشار از امگا ۶ است که این اسیدهای چرب بر خلاف اسیدهای چرب امگا ۳ با افزایش احتمال اختلالات سلامت روانی همراه است. همچنین افزایش سطح فیتو استروژن‌های خون به دلیل مصرف حبوبات و سویا به عنوان اصول این سبک غذایی نیز در کنار دریافت ناکافی خوراکی‌های دریایی زمینه‌ساز علائم افسردگی می‌شود.

   

  گیاه خواری و رابطه مستقیم آن با افسردگی

  منبع: ایران ناز

 • 0
 • مطالب مرتبط

  سریعترین درمانهای گیاهی تبخال لب علائم و درمان اختلال تیروئید در نوزادان ۱۹ علت نیامدن شیر مادر بعد از زایمان پیکرتراشی با لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی – دکتر مهدی فراهانی توده های خوش خیم در سینه کدامند رماتیسم، بیمـاری هزارچهـره بیماری‌های خون؛ اختلال گلبول‌های سفید و قرمز، پلاسما و پلاکت

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.