نامه‌نگاری وزارت بهداشت برای ارائه خدمات سلامت روان به خانواده‌ جانباختگان حادثه سانچی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲, ۱۳۹۶

 • سانچی

  معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت از آمادگی این وزارتخانه برای ارائه خدمات سلامت روان به خانواده‌های جانباختگان کشتی سانچی خبر داد.

  به گزارش ایسنا، علی اسدی گفت: برای به دست آوردن اطلاعات بازماندگان و خانواده‌های جانباختگان حادثه کشتی سانچی، پیگیری‌های زیادی تاکنون صورت داده‌ایم و توانسته‌ایم هشت خانواده را در گیلان و یک خانواده را در مازندران برای ارائه خدمات سلامت روان شناسایی کنیم.

  وی افزود: در تهران نیز دو نامه به سازمان دریانوردی و کشتیرانی و شرکت نفتکش نوشته‌ایم تا بتوانیم برای ارائه این خدمات به خانواده‌ها، با آنها ارتباط برقرار کنیم.

  وی بیان داشت: سوانحی مثل سانچی که خانواده‌ها پیکری برای تدفین ندارند، از نظر خدمات سلامت روان حساس‌تر هستند و ما پیگیر رساندن این خدمات به این عزیزان هستیم و از دستگاه‌ها می‌خواهیم تا همکاری کنند.

  بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، اسدی گفت: همکاران گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با شرکت در مراسم خانواده‌های این عزیزان و ارائه کمک‌های اولیه روانشناختی بر اساس پروتکل وزارت بهداشت، با این عزیزان همدلی کردند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  شرایط پایدار بهداشتی – درمانی در مناطق زلزله زده غرب کشور/بیماری واگیردار نداریم اپلیکیشن ردیاب سلوهای بنیادی شناسایی ژنتیک اهلی‌سازی خرگوش‌ها گامی در جهت درمان فوبیا از آمار مصرف "گل" تا آمار "ایدز" در بسته اجتماعی امروز ایسنا چگونه ۱۲۰ سال عمر کنیم؟ مواد غذایی مفید برای سندرم روده تحریک پذیر سه روش برای کاهش استرس

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.