تشکیل شورای سیاسگذاری پرستاری در وزارت بهداشت

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲, ۱۳۹۶

 • معاون پرستاری وزیر بهداشت

  معاون پرستاری وزارت بهداشت از تشکیل شورای سیاستگذاری پرستاری در این وزارتخانه خبر داد.

  به گزارش ایسنا، مریم حضرتی در همایش گرامیداشت روز پرستار که صبح امروز در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد با بیان اینکه آموزش پرستاری در ایران همپا با کشورهای غربی و اروپایی حرکت می‌کند، گفت: در حال حاضر ۱۹۴ دانشکده پرستاری و ۱۰ هزار دانشجو و ۱۹۴ عضو هیات علمی در این زمینه فعالیت می‌کنند. این نشان از وضعیت بسیار مطلوب پرستاری در علم است. مجلات علمی و ۲۰۵۷ مقاله علمی نیز درخشش اساتید پرستاری را نشان می‌دهد، اما این تعاریف زمانی گرانبها است که مزین به اخلاق باشد.

  وی ادامه داد: پس از گذشت سه ماه از شروع فعالیت من در معاونت پرستاری، در چهارچوب اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه، شورای سیاستگذاری پرستاری با حضور ۱۰۰ نفر از فرهیختگان این حوزه تشکیل شد. علاوه بر آن شرایط احراز پست مدیریتی نیز برای پرستاران فراهم شد. اصلاح جایگاه مدیران پرستاری، تصویب برنامه‌های کوتاه مدت و تشکیل تیم ملی پرستاری بحران نیز بخشی از اقداماتی بود که در این مدت انجام شد.

  به گفته معاون پرستاری وزارت بهداشت، ساماندهی برنامه کمک پرستاران و تلاش برای جذب آنها، یکی دیگر از اقدامات انجام شده طی سه ماه گذشته بوده است.

  وی تاکید کرد: کمبود شدید نیرو، حجم بالای کار و معوقات انجام شده، اضافه کاری اجباری و عدم اجرای برخی مصوبات منجر به ایجاد وضع معیشتی نامناسبی برای پرستاران شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  مشکلات بهداشت و درمان مشهد/نیاز این استان به ۲هزار تخت بیمارستانی تاثیر شب کاری بر کاهش طول عمر تکلیف درمان معتادان متجاهر بی‌هویت در مراکز درمانی چیست؟ ۶ عارضه مهم سزارینِ انتخابی توصیه های متخصص زنان به شما رژیم غذایی چه تاثیری بر سرطان پستان دارد؟ شایع‌ترین اختلالات روان در دانشجویان سال اولیِ سراسر جهان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.