خط تولید دو داروی ام‌.اس افتتاح شد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۳۰, ۱۳۹۶

 • افتتاح خط تولید دو داروی ام اس

  خط تولید دو داروی بیماران ام‌.اس به همت یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان دارویی با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر بهداشت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک بهارستان کرج افتتاح شد.

  به گزارش ایسنا، خط تولید دو داروی “زیفرون” و “تبازیو” برای بیماران “ام.اس” امروز به همت یکی از شرکتهای دانش‌بنیان دارویی که در سال ۸۴ با هدف تحقیق، توسعه و تولید فرآورده‌های دارویی نوترکیب در مرکز رشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت خود را آغاز کرده است، افتتاح شد.

  تبازیو(تری فلونوماید) قرص خوراکی است که به منظور درمان فرم‌های عودکننده “ام‌.اس” به کار برده می‌شود. تری فلونوماید دومین داروی خوراکی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان “ام‌.اس” است.

  در مطالعات بالینی انجام شده مشخص شد که تری فلونوماید می‌تواند موجب کاهش میزان ناتوانی بیمار، کاهش تعداد دفعات عود بیماری ام‌.اس و بهبود داده‌های ام‌.آر.آی در طی درمان بیماری ام‌.اس در افراد مصرف‌کننده آن شود.

  بر اساس اعلام وبدا، تبازیو با جلوگیری از تولید سلول‌های سیستم ایمنی(لنفوسیتB و لنفوسیتT) از حمله آنها به سیستم عصبی مرکزی شامل مغز و نخاع جلوگیری می‌کند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  اجرای قانون؛ برنامه اصلی وزارت بهداشت حساسیت به ورزش و علائم آن شایع ترین دلایل ریزش مو در زنان بیماران کلیوی زنجان در تهیه داروی وارداتی با مشکل مواجهند درمان در ایران، ارزان‌ترین در منطقه/چگونه ۱۲۵ سال عمر کنیم؟  آخرین آمار مسمومیت با قارچ سمی+توصیه‌های وزارت بهداشت کره برای کلسترول خوب است یا بد؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.