خط تولید دو داروی ام‌.اس افتتاح شد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۳۰, ۱۳۹۶

 • افتتاح خط تولید دو داروی ام اس

  خط تولید دو داروی بیماران ام‌.اس به همت یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان دارویی با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر بهداشت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک بهارستان کرج افتتاح شد.

  به گزارش ایسنا، خط تولید دو داروی “زیفرون” و “تبازیو” برای بیماران “ام.اس” امروز به همت یکی از شرکتهای دانش‌بنیان دارویی که در سال ۸۴ با هدف تحقیق، توسعه و تولید فرآورده‌های دارویی نوترکیب در مرکز رشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت خود را آغاز کرده است، افتتاح شد.

  تبازیو(تری فلونوماید) قرص خوراکی است که به منظور درمان فرم‌های عودکننده “ام‌.اس” به کار برده می‌شود. تری فلونوماید دومین داروی خوراکی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان “ام‌.اس” است.

  در مطالعات بالینی انجام شده مشخص شد که تری فلونوماید می‌تواند موجب کاهش میزان ناتوانی بیمار، کاهش تعداد دفعات عود بیماری ام‌.اس و بهبود داده‌های ام‌.آر.آی در طی درمان بیماری ام‌.اس در افراد مصرف‌کننده آن شود.

  بر اساس اعلام وبدا، تبازیو با جلوگیری از تولید سلول‌های سیستم ایمنی(لنفوسیتB و لنفوسیتT) از حمله آنها به سیستم عصبی مرکزی شامل مغز و نخاع جلوگیری می‌کند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  فعالیت ۸ دانشکده طب سنتی در کشور تشکیل کانون سلامت محله گامی اساسی در اجتماعی کردن سلامت است درخواست "هاشمی" از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات غذاهای کاهنده انرژی توصیه‌های لازم در خصوص پیشگیری از تب کریمه کنگو مصرف غذا در شب و اهمیت آن آخرین وضعیت بهداشتی مناطق زلزله‌زده/بهره‌برداری از بیمارستان سرپل ذهاب تا سالگرد وقوع زلزله

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.