درمان پسوریازیس با آلوئه‌ورا

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۲۸, ۱۳۹۶

 • آلوئه ورا

  نتایج برخی مطالعات حاکی از فوائد احتمالی آلوئه‌ورا در درمان بیماری پوستی پسوریازیس است.

  به گزارش ایسنا، پسوریازیس بیماری پوستی مزمن است که موجب ورم و قرمزی سلول‌های پوست می‌شود. این بیماری از بروز مشکل در سیستم ایمنی ناشی می‌شود و در حال حاضر درمانی برای آن وجود ندارد. همچنین بیش از ۳۰ درصد مبتلایان به این بیماری پوستی دچار آرتریت پسوریاتیک می‌شوند.

  پسوریازیس موجب بروز تکه‌های دردناک و متورم روی پوست می‌شود. گاهی اوقات این تکه‌ها ترک خورده و دچار خونریزی می‌شوند.

  بررسی‌ها نشان می‌دهد: قرار دادن ماده ژل مانند آلوئه‌ورا روی پوست مبتلا به بیماری پسوریازیس می‌تواند از میزان التهاب کاسته، سطح پوست را نرم کند و آب‌رسانی به پوست را تقویت کند. همچنین این گیاه برای درمان آرتریت پسوریاتیک مفید است.

  با وجود تاثیرات ماده ژل مانند آلوئه‌ورا در کنترل علائم پسوریازیس شواهد علمی بسیاری وجود ندارد که بتوان استفاده از این گیاه را به تنهایی به عنوان روش درمانی معرفی کرد بنابراین، مبتلایان به این بیماری باید در مورد مصرف کرم‌های دارویی و روش‌های درمانی دیگر با پزشک مشورت کنند.

  به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال نیوز تودی، همچنین نتایج مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۲ نشان داد کهگیاه آلوئه‌ورا بیش از ۸۱ درصد در درمان بیماری پسوریازیس موثر است. هرچند، این مطالعه روی نمونه‌های حیوانی انجام گرفت و لازم است تحقیقات بیشتری در مورد تاثیر آن روی نمونه‌های انسانی انجام شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ترکیب فلفل تند خاصیت ضد چاقی دارد روانشناسی خواب + ۶ نوع شخصیت و نحوه خوابیدن آنها اینکه امنیت را فقط از پلیس بخواهیم، خطای استراتژیک است از انتخاب شهردار تهران تا جزییات کودک آزاری در ولنجک خارج شدن داروی «تری پاراتاید» موثر در درمان پوکی استخوان از پوشش بیمه‌ای فوت سالیانه ۲۰۰۰ نفر به دلیل حوادث ناشی از کار در کشور خلوت‌ شدن معابر با اجرای طرح ترافیک جدید/هشدارِ آوار شدن ۸۰۰ مدرسه با وقوع کوچکترین زلزله

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.