تفاوت موز سبز با زرد

 • دسته بندی : زناشویی, سلامت, میوه موز
 • تاریخ : دی ۲۸, ۱۳۹۶
 • تفاوت موز سبز با زرد گرداوری شد

  تفاوت موز سبز با زرد

   

  معمولا در زمان خرید موزها بیشتر به رنگ زرد آنها توجه داریم و اگر در جایی موزی با رنگ سبز را مشاهده کنیم حتما از خرید آن صرف نظر خواهیم کرد. اما شاید این اجتناب به دلیل عدم آگاهی ما نسبت به خواصی است که در درون موز سبز نیز وجود دارد. خواص موز سبز به نسبت زرد بیشتر است زیرا خاصیت هایی در آن وجود دارد که پس از مدتی از دست خواهد رفت. در ادامه با ما همراه باشید تا با مهم ترین و بی نظیرترین خواص نهفته در درون موز سبز بیشتر آشنا شویم.

  موز سبز یعنی موزی که در مراحل ابتدایی رسیدن می باشد و هنوز زمان زیادی تا رسیده بودن آن باقی است. در این شرایط موز با رنگی زرد و سبز مشاهده می شود. اگر قصد دارید تا برای چند روز بعد از موزها استفاده کنید بهتر است تا از موز سبز رنگ خریداری نمایید. زیرا بافتی که برای قسمت سطحی این موز وجود دارد از نوع کمی سخت تر از بافت های معمولی می باشد و به همین دلیل با خاصیت ماندگاری بالایی نیز همراه خواهد بود.

  موز سبز از طعم کمی متفاوت تر از سایر موزها می باشد. معمولا طعمی تلخ دارد و به خوشمزگی موزهای دیگر نیست. اما این موز با وجود چنین طعمی بسیار مفید است. مفید بودن موز سبز از آن جهت مهم است که این نوع از موز میزان نشاسته بالایی دارد. داشتن نشاسته زیاد نشان دهنده بالا بودن فیبر درونی موز است. بنابراین اگر به مشکلات گوارشی دچار هستید بهتر است تا از موز سبز رنگ خریداری نمایید. این نوع از موز می تواند مشکلات شما را به صورت کامل از بین ببرد.

  یکی از دیگر مزایای استفاده از موز سبز خاصیت سیرکنندگی آن می باشد. این نوع از موز معمولا نشاسته فراوانی دارد و فیبر آن هم زیاد است همین عامل می تواند معده ی شما را سیر کند. موز سبز همانند سبزیجات پرخاصیت است. معمولا برای مصرف سالاد به شما توصیه می شود که این پیش غذا را قبل از غذای اصلی خود سرو نمایید. با مصرف سالاد تا حدودی معده ی شما سیر می شود و این سیری با دوام زیادی همراه خواهد بود. همین عامل از خوردن وعده های اضافی نیز جلوگیری خواهد کرد. در نتیجه تناسب انجام شما حفظ شده و هیچ گاه از طریق مصرف غذای اضافی چاق نخواهید شد.

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ساخت داربستی نوین و بهینه برای مهندسی بافت استخوان جلسه با "ظریف" درباره دیپلماسی سلامت/شیرخشک به میزان کافی در دسترس است ویزیت رایگان ارزیابی وضعیت باروری زنان و مردان در مرکز ناباوری ابن‌سینا ویدئو / افتتاح خط تولید «هالو فایبر صافی دیالیز» در استان البرز برای اینکه حالتان خوب شود به این اثر نگاه کنید حالت تهوع شیمی درمانی را با زنجبیل رفع کنید! فواید سس تند برای سلامتی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.